Sosyal Güvenlik yavaş yavaş para tükeniyor – işte emekliliğinizi korumak için yapmanız gerekenler – Finans Haberleri

Sosyal Güvenlik yavaş yavaş para tükeniyor – işte emekliliğinizi korumak için yapmanız gerekenler

Sosyal Güvenlik yavaş yavaş para tükeniyor – işte emekliliğinizi korumak için yapmanız gerekenler

Emeklilik, en küçüğü sadece 26 yaşında olan Y kuşağına bir ömür uzakta gibi görünebilir, ancak Sosyal Güvenlik’te çalışma sonrası yıllarında kaymalarına yardımcı olmak için bankacılık yapanların talihsiz bir gerçekle karşı karşıya kalması muhtemeldir.

kaçırmayın

Bazı Y kuşağı, ebeveynlerinin ve büyükanne ve büyükbabalarının 65 yaşından sonra göreceli rahatlık içinde yaşamalarına yardımcı olmak zorunda oldukları federal emeklilik yardımlarından en kötüsünü bekliyorlar.

Endişelenmek için iyi nedenleri var. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun en son raporu, politika yapıcıların sistemde değişiklik yapmaması durumunda programın 2035’ten sonra emeklilere faydaların yalnızca bir kısmını ödeyebileceğini ortaya koyuyor.

Bu, gençlerin emeklilik sonrası gelirlerini tamamlamanın başka yollarını aramaları gerektiği anlamına geliyor – eğer henüz yapmamışlarsa.

Hükümet raporu ne diyor

Her yıl Sosyal Güvenlik Mütevelli Heyeti, Sosyal Güvenlik vakıf fonlarının mali durumu hakkında bir güncelleme yayınlar.

Fon rezervlerinin (son birkaç on yılda toplanan ve yatırılan fazla katkılar) kurumakta olduğu önceki raporlardan yaygın olarak biliniyor, ancak bu yılki rapor, bunu yaptıklarında, Sosyal Güvenlik İdaresi’nin (SSA) yalnızca ödeme yapabileceğini söylüyor. Kongre harekete geçmezse vaat edilen faydalarının %80’i. Bu, daha yüksek vergiler veya daha düşük faydalar anlamına gelebilir.

Sosyal Güvenlik Komiseri Vekili Kilolo Kijakazi, rapor yayınlandığında yaptığı açıklamada, “Gelecek nesiller için Sosyal Güvenliği güçlendirmek önemlidir” dedi.

Kijakazi, mütevelliler adına, değişikliklerin kademeli olarak yapılabilmesini sağlamak için milletvekillerine “öngörülen vakıf fonu açığını zamanında ele almalarını” tavsiye etti.

korkmalı mısın?

Hizmet veren bir Massachusetts veri sağlayıcısı olan HealthView Services’in son analizine göre, sosyal yardımlar %20 oranında azaltılırsa, şu anda 50.000 dolar kazanan ortalama 35 yaşındaki Y kuşağı, emekliliğinin ilk yılında yıllık Sosyal Güvenlik gelirinde tahmini 13.500 dolar kaybedecek. sağlık ve finansal hizmetler sektörleri. 87 yaşına kadar yaşadıklarını varsayarsak, bu emeklilikleri boyunca 365.000 dolar daha az demektir.

hikaye devam ediyor

100.000 ila 150.000 ABD Doları arasında kazanan bir bin yıllık, 21.000 ila 25.000 ABD Doları arasında kaybedecek ve bir ömür boyunca 560.000 ABD Doları ile 675.000 ABD Dolarına kadar çıkacaktır.

CEO Ron Mastrogiovanni, “Y kuşağının, Sosyal Güvenliğin emeklilik planlarında oynayacağı role ilişkin beklentileri zaten düşük,” dedi ve “Bu faydalar, onlar için açıkça geçmiş nesillere göre daha az değerli olacak.”

Ancak faydaların tamamen sona ermesi beklenmiyor. Politika yapıcılar herhangi bir işlem yapmazsa, Sosyal Güvenlik, vergi gelirini kullanarak faydaların %80’ini ödeyebilir.

Sosyal Güvenlik ve engellilik politikası direktörü Kathleen Romig, “Bugünün genç yetişkinleri emekli olduğunda Sosyal Güvenlik’in hiç ortalıkta olmayacağını ve genç işçilerin hiçbir fayda görmeyeceğini iddia edenler, mütevelli heyetinin tahminlerini yanlış anlıyor veya yanlış yansıtıyor” diyor. Bütçe ve Politika Öncelikleri Merkezi.

Sosyal Güvenlik’in vergi gelirlerini artırmanın, nüfus yaşlandıkça açığı gidermesi ve ödeme gücünü geri kazanması gerektiğini söylüyor.

Romig, “Sosyal Güvenliğin temel zorluğu demografiktir ve yararlanıcı başına artan maliyetlerden ziyade artan sayıda yararlanıcıya kadar izlenebilir” diyor.

2008 yılında, her yararlanıcı için 3,2 ila 3,4 sigortalı işçi olduğu tahmin edilmiştir. Mütevelli raporuna göre, bu sayı 2021’de her yararlanıcı için 2,8 işçiye düştü. Ve bebek patlamalarının büyük ölçüde emekli olacağı 2033 yılına kadar oran 2.3’e düşebilir.

Emeklilikteki boşluğu doldurmak

Sosyal Güvenlik, emeklilik sırasında kazançların yerine geçmesine yardımcı olur, ancak tüm masraflarınızı karşılaması amaçlanmamıştır. Ortalama bir işçi için Sosyal Güvenlik, SSA’ya göre emeklilikten önce yıllık tasarrufların yaklaşık %40’ını değiştirir – ancak bu rakam gelire bağlı olarak değişir.

Ağustos 2022’deki ortalama Sosyal Güvenlik emeklilik yardımı ayda 1,627 dolardı. Bu, yılda 20.000 dolardan az.

AARP’ye göre, mali müşavirler genellikle çalışanların kazançlarının %70 ila %85’ini emeklilik yaşam tarzlarını sürdürmek için değiştirmeyi hedeflemelerini tavsiye ediyor.

Sosyal Güvenlik yardımlarınızı erken toplamaya başlarsanız, daha az çalışacaksınız. AARP, 62 yaşında yardım talep edenlerin gelir yenileme oranlarının %19 ile %55 arasında olmasını bekleyebileceğini söylüyor. Ve bu, 2035’te nakit fazlası bitmezse.

Yine de, HealthView Hizmetleri raporuna göre, gelecekteki Sosyal Güvenlik yardımlarının kaybı, tasarruflarda “tutarlı ve mütevazı bir yıllık artış” ile dengelenebilir.

Yıllık 100.000 dolar maaş alan 35 yaşındaki kişinin, indirimi dengelemek için bundan sonra tam emeklilik yaşına kadar yıllık birikimlerine 2.543 dolar eklemesi gerekecek. İşçinin %50 işveren eşleştirme planına sahip olduğunu varsayarsak, bu şu andan emekli olana kadar haftada fazladan 33$’a tekabül eder.

Y kuşağı, potansiyel olarak daha düşük SSA faydalarını ele almak için zamanları olduğunu bilerek biraz rahat etmelidir – bu, tasarruflarını artırmak, talep yaşlarını geciktirmek veya bir finansal danışman tutmak anlamına gelebilir.

Daha sonra ne okunmalı

Bu makale yalnızca bilgi sağlar ve tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Herhangi bir garanti olmaksızın sağlanır.

Sosyal Güvenlik yavaş yavaş para tükeniyor – işte emekliliğinizi korumak için yapmanız gerekenler
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: finance.yahoo.com

Sevdiklerinle Paylaş: