S&P 500 ayı piyasasından kaçınmaya çalışırken hisse senedi vadeli işlemleri yükseldi – Borsa – Finans Haberleri

S&P 500 ayı piyasasından kaçınmaya çalışırken hisse senedi vadeli işlemleri yükseldi

Yatırımcılar S&P 500’ün potansiyel olarak resmi ayı piyasası bölgesine kayması için hazırlanırken, hisse senedi vadeli işlemleri Cuma sabahı erken saatlerde yükseldi.

Dow Jones Sanayi Ortalamasına bağlı vadeli işlemler 255 puan veya %0,81 yükseldi. S&P 500 vadelileri %0.94, Nasdaq-100 vadelileri ise %1,4 yükseldi.

Çarşamba günü, S&P 500 ve Dow gün içi dip seviyelerinden toparlandı ancak yine de sırasıyla %0,1 ve %0,3 düştü. S&P, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %18’den fazla kapandı ve bu kayıp %20’ye derinleşirse resmi bir ayı piyasasında olacak. Dow, üst üste altı işlem seansı için düşüş yaşadı.

Nasdaq Çarşamba günü %0,1’den daha az bir kazanç elde etti, ancak teknoloji ağırlıklı endeks şimdiden tüm zamanların en yüksek seviyesinden %29’dan fazla düşüşle ayı piyasasında.

Borsa, geçen yılın sonlarında yüksek büyüme gösteren, kârsız teknoloji hisse senetleriyle başlayarak ve son haftalarda sağlıklı nakit akışı hisselerine sahip şirketlere bile sıçrayarak aylardır düşüş yaşıyor. Perşembe günü, Apple kendi başına bir ayı piyasasına düştü ve satışa yenik düşen Büyük Teknoloji isimlerinden sonuncusu oldu.

Düşüş, hisse senetlerinin Mart 2020’deki pandemik düşük seviyelerinden elde ettiği hızlı kazanımların çoğunu sildi.

Citi stratejisti Dirk Willer Perşembe günü müşterilere verdiği bir notta, “Uzun vadeli fiyat trendlerinden büyük sapmalar balon tanımlaması için kullanıldı. ABD hisse senetlerinin bu metriğe dayalı bir balonun içinde olduğunu ve şimdi bundan çıkmakta olduğunu görüyoruz.” dedi. .

Hisse senetlerinin son aylarda mücadele etmesinin bir nedeni, yüksek enflasyon ve Federal Rezerv’in oranları artırarak fiyatları kontrol altına alma girişimleridir. Fed Başkanı Jerome Powell Perşembe günü NPR’ye, resesyona neden olmadan enflasyonu düşüren bir “yumuşak inişi” garanti edemeyeceğini söyledi.

Hisse senetleri, Fed’in Mart ayındaki ilk faiz artırımının ardından iki haftalık bir ralli yaşasa da, bu kazançlar acımasız bir Nisan tarafından hızla silindi ve satışlar Mayıs ayında devam etti. Yatırımcı duyarlılığı anketleri ve bu hafta Hazine piyasasında bir miktar istikrar gibi, piyasanın yakın olabileceğine dair bazı işaretler var, ancak birçok yatırımcı ve stratejist, piyasanın büyük bir aşağı adım daha atması gerekebileceğini söylüyor.

Delos Capital’in baş yatırım stratejisti Andrew Smith, “Gerçekten dip için, bir yardım rallisi için yalvaran bu pazarı alıyorsunuz. Ancak günün sonunda, gerçekten de bir teslim olma günü olmadı” dedi. Danışman.

Kripto para birimlerindeki gelişmeler de bu hafta Wall Street’i sinirlendirdi, bitcoin 30.000 doların oldukça altına düştü ve sabit paralar sabit paralarını tutmakta zorlanıyor.

Ekonomik veriler cephesinde Cuma günü, Nisan ayı ithalat fiyatlarına ilişkin bir okuma ve Mayıs ayı tüketici güvenine erken bir bakış sunuyor.

.

S&P 500 ayı piyasasından kaçınmaya çalışırken hisse senedi vadeli işlemleri yükseldi
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: