S&P 500 ayı piyasasının eşiğinde. İşte eşik. – Finans Haberleri

S&P 500 ayı piyasasının eşiğinde. İşte eşik.

ABD hisse senetleri için en son boğa piyasası Perşembe öğleden sonra sona ermek üzereydi ve S&P 500 kriteri ayı bölgesini işaret eden eşiğin biraz altında kaldı.

S&P 500 SPX, Çarşamba günü Ocak ayının başlarındaki rekor kapanışının yaklaşık %18 altında bitirdikten sonra öğleden sonra ticaretinde 73 puan veya %1,9 düşüşle 3.860,88 seviyesinde gerçekleşti. Dow Jones Piyasa Verilerine göre, 3.837.25’in altında bir bitiş, ayı piyasasının yaygın olarak kullanılan teknik tanımını karşılayarak %20’lik bir düşüşe işaret edecektir.

S&P 500, geçen ay düzeltme bölgesine girdi – son bir zirveden %10’luk bir düşüş – bu yılki ikinci yükselişi. Hisse senetleri için zorlu bir Nisan’ı çirkin bir Mayıs izledi; yatırımcılar, tarihsel olarak sıcak çalışmaya devam eden enflasyon ve hızlı bir şekilde yükselmeye devam eden bir Federal Rezerv üzerindeki yatırımcıların megacap teknoloji hisselerini ve diğer yüksek uçan pandemik sevgililerini düşürmeye devam ederken hisse senetleri acı çekiyor. Bu fiyat baskılarını kontrol altına almak için faiz oranlarını ve başka bir şekilde para politikasını sıkılaştırın.

Çarşamba günkü Nisan ayı tüketici fiyat enflasyonu hakkında merakla beklenen bir okumanın, enflasyonun zirveye ulaştığını göstereceği ve geminin sabit kalmasına yardımcı olacağına dair umutlar, gergin yatırımcılara çok az teselli verdi. Yıllık enflasyon hızı Mart ayındaki %8,5’ten %8,3’e düşerken, yine de ekonomistlerin beklediği %8,1’lik okumadan daha sıcaktı. Ayrıca, gıda ve enerjiyi ortadan kaldıran çekirdek bir TÜFE okuması, beklenmedik bir aylık artış gösterdi.

Okumak: Enflasyon verilerinin ‘dönüm noktası’ sağlayamamasından sonra hisse senetleri ve tahviller için sırada ne var?

S&P 500 Mayıs ayında şimdiye kadar %6,5 düşerken, teknoloji ağırlıklı Nasdaq Bileşik COMP %+0,06,
Bu yılın başlarında bir ayı piyasasına giren, Mayıs ayında şu ana kadar %9,6 düştü ve mavi çip Dow Jones Endüstriyel Ortalama DJIA, -%0,33, %5,2 civarında düştü.

Dow Jones Piyasa Verileri

S&P 500, son boğa piyasasını 12 Mart 2020’de COVID-19 pandemisinin patlak vermesiyle hisse senetlerinin düşmesine neden olduğu için sonlandırdı. Pandemiden ilham alan ayı piyasasının dibi 23 Mart 2020’de geldi ve S&P 500, 19 Şubat 2020’deki boğa piyasası zirvesinden %33.9 düşüş gösterdi.

1929 yılına kadar giden rakamlara dayanarak, Dow Jones Piyasa Verilerine göre, ortalama ayı piyasası, tepeden ayı piyasasına %33,5’lik düşük bir düşüş ve %33.2’lik bir medyan düşüş görüyor. Veriler, ayı piyasasına girdikten sonra S&P 500’ün en düşük seviyesine ulaşması için ortalama 80 işlem günü ve ortalama 52 işlem günü sürdüğünü gösterdi.

.

S&P 500 ayı piyasasının eşiğinde. İşte eşik.
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.marketwatch.com

Sevdiklerinle Paylaş: