Spirit Airlines, maliyetlerdeki artış nedeniyle kayıp bildirdi, Florida zorluklarının devam etmesini bekliyor – Kurumsal Haberler

Spirit Airlines, maliyetlerdeki artış nedeniyle kayıp bildirdi, Florida zorluklarının devam etmesini bekliyor

Spirit Airlines uçakları 07 Şubat 2022’de Fort Lauderdale, Florida’daki Fort Lauderdale-Hollywood Uluslararası Havalimanı’ndaki asfaltta.

Joe Raedle | Getty Resimleri

Spirit Airlines, güçlü seyahat talebi ve daha yüksek ücretlerin maliyetlerdeki artışın üstesinden gelmek için yeterli olmaması nedeniyle ikinci çeyrekte kayıp bildirdi.

Spirit, kendisini JetBlue Airways’e 3,8 milyar dolara satmayı kabul ettiğini açıkladıktan iki haftadan kısa bir süre sonra, Spirit için JetBlue ve Frontier Airlines arasındaki aylarca süren bir teklif verme savaşını sona erdirdiğini bildirdi.

Fla. merkezli Spirit Miramar, 30 Haziran’da sona eren üç ayda 52.4 milyon dolarlık net zarar açıkladı. Gelir, pandemi öncesi 2019’dan yaklaşık %35 artarak neredeyse 1,37 milyar dolara yükseldi. Giderler, üç yıl öncesine göre %66’dan fazla arttı. Yakıt faturası iki katından fazla arttı.

Bununla birlikte, yolcular uçuş başına daha fazla para ödüyordu, yolcu başına gelir 2019’a göre %24’ten fazla artarak ücretler dahil 140.61 dolara çıktı. Spirit, diğer indirimli taşıyıcılar gibi, yolculara düşük ücretler ve kabin bagajı ve koltuk seçimi gibi eklentiler için ücretler sunar.

Mevcut çeyrekte Spirit, Florida’daki kapasite kısıtlamalarına atıfta bulunarak, vergi öncesi marjların negatif %1 ile pozitif %1 arasında olmasını bekliyor. Federal Havacılık İdaresi, bu bahar, eyaletteki hacim artışıyla başa çıkmak için daha fazla hava trafik kontrolörü ekleyeceğini söyledi.

Spirit, JetBlue ve diğer büyük taşıyıcılar, bu yıl personel sıkıntısı nedeniyle daha da kötüleşen uçuş kesintilerini önlemek için büyüme planlarını zaten geri çevirdiler.

Yine de Spirit, 2019’un aynı dönemine kıyasla ikinci çeyrekte uçuşlarını neredeyse %10 büyüttüğünü söyledi. Programını üçüncü çeyrekte %14 ve yılın son üç ayında üç aylık döneme kıyasla %25 artırmayı planlıyor. yıllar önce.

Havayolunun yöneticileri, Çarşamba günü sabah 8:30’da analistlerle yapılacak bir görüşmede, yılın geri kalanı için maliyetleri ve seyahat talebini nasıl yöneteceği hakkında sorularla karşılaşacaklar.

.

Spirit Airlines, maliyetlerdeki artış nedeniyle kayıp bildirdi, Florida zorluklarının devam etmesini bekliyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: