Starbucks, Poligonun Yanında Bir ‘Web 3 Deneyimi’ İnşa Ediyor – Kripto Haberleri

Starbucks, Poligonun Yanında Bir ‘Web 3 Deneyimi’ İnşa Ediyor

Dünyaca ünlü kahvehane zinciri Starbucks, web 3 dünyasına ilk adımlarını atıyor.

Polygon ile ortaklaşa şirket, Starbucks Odyssey adlı blok zinciri tabanlı bir sadakat programı oluşturuyor ve üyelerin dijital tahsil edilebilir pulları temsil eden, takas edilemeyen jetonları (NFT’ler) satın almalarına izin veriyor.

Starbucks NFT’leri Entegre Edecek

Olarak ilan edildi Pazartesi günü Starbucks tarafından, yeni program mevcut Starbucks Rewards sadakat programının üyelerine ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm Starbucks çalışanlarına sunulacak.

Program, üyelere ticari ürünler, sanatçı işbirlikleri ve özel etkinlikler dahil olmak üzere çeşitli yeni deneyimlere erişim sağlar. Ayrıca katılımcıların Starbucks ve kahve hakkındaki bilgilerini sorgularken onları NFT’lerle ödüllendiren etkileşimli oyunlar da sunacak.

NFT’ler, gerçek hayattaki varlıkları temsil etmek veya kendi başlarına koleksiyon olarak hizmet etmek için kullanılabilen benzersiz blok zinciri belirteçleridir. Önceden internette yalnızca spekülatif görüntüler olarak hizmet verirken, NFT’ler sahiplerine giderek daha fazla somut/maddi olmayan özellikler ve faydalar sağlıyor.

Starbucks’ın NFT pullarının her biri, nadirliklerini temsil eden bir puan değeri içerecek ve özel bir pazarda üyeler tarafından satın alınabilecek/satılabilecek. Her biri, hem Starbucks ortakları hem de dış taraflar tarafından yaratılan sanat eserleriyle birlikte gelir.

Şirketin açıkladığı gibi, NFT’leri satın almak için kripto para birimine ihtiyaç olmayacak – sadece bir kredi kartı. NFT satışından elde edilen gelirin bir kısmı, Starbucks Rewards üyeleri tarafından seçilen özel amaçlara bağışlanacak.

Müşteriler katılabilirler bekleme listesi Pazartesi gününden itibaren Starbucks Odyssey için.

Neden Çokgen?

Starbucks yaptığı duyuruda, şirketin sürdürülebilirlik taahhütleriyle uyumlu olması nedeniyle kasıtlı olarak Polygon kullanmayı seçtiğini belirtti. Polygon, Bitcoin ve Ethereum gibi birinci nesil blok zincirlerinden çok daha az enerji kullanan bir hisse kanıtı konsensüs mekanizması kullanır.

Sadakat, Strateji ve Başkan Yardımcısı Ryan Butz, “Hangi blok zincirinin kullanılacağını ve Polygon’un hızlı, düşük maliyetli ve karbon nötr ağının ilk dijital topluluğumuz için mükemmel bir temel olduğunu değerlendirirken çok düşünceli ve kapsamlı bir yaklaşım izledik” dedi. Starbucks’ta pazarlama.

Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal, her iki grubun da “çeşitlilik, erişilebilirlik ve sürdürülebilirliğe” odaklandığı göz önüne alındığında, Polygon’un Starbucks için “doğal bir seçim” olduğunu da sözlerine ekledi.

Şu anda en aktif blok zinciri ekosistemi olan Ethereum, başlangıcından bu yana iş kanıtı kullandı, ancak geçiş bu hafta sonra hisse kanıtı için. Bitcoin’in, bazı endüstri liderlerinin Bitcoin’e zarar verebileceğini düşündüğü böyle bir geçiş için bir planı yok. Kullanıcı tabanı ve düzenleyici statü.

Starbucks, Polygon’un Yanında Bir ‘Web 3 Deneyimi’ İnşa Ediyor yazısı ilk olarak CryptoPotato’da ortaya çıktı.

Starbucks, Poligonun Yanında Bir ‘Web 3 Deneyimi’ İnşa Ediyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: