Stoklar dip mi yaptı? BofA, hisse senedi piyasalarındaki bu ‘goril’ bütçesini değiştirene kadar olmaz – Finans Haberleri

Stoklar dip mi yaptı? BofA, hisse senedi piyasalarındaki bu ‘goril’ bütçesini değiştirene kadar olmaz

ABD borsasının en büyük sahipleri, hedge fonları veya büyük şirketler değil, haneler.

Bir BofA Global’e göre, ABD hisse senetlerindeki “sakin goril” hanehalkları bu yılki keskin satışlara rağmen kesip kaçmadı, bu da hisse senetlerinin henüz dibe vurmadığı anlamına geliyor.

BofA Global’den alınan bir hesaplamaya göre, hanehalklarının hisse senetleri, perakende yatırım fonları ve borsada işlem gören fonlar aracılığıyla toplam 38 trilyon dolarlık öz sermaye varlığı (tabloya bakınız) bulunmaktadır ve bunun 5,9 trilyon doları son iki yılda eklenmiştir.

Hane halkı, son iki yılda zayıflığa satış değil, hisse senetlerini elinde tutuyor

BofA Global, Haver, Federal Rezerv

ABD’deki haneler şu anda borsanın yaklaşık %52’sine sahip. Ve 2000’den bu yana üç büyük piyasa düşüşüne bakıldığında (tabloya bakınız), hisse senetlerinin hanelerden önemli satış faaliyeti gerçekleştikten sadece birkaç çeyrek sonra dibe vurduğunu gösteriyor.

Hisse senetleri dibe vurduğunda sinyal vermek için hane halklarını izleyin

BofA Global, Haver, Federal Rezerv

BofA’nın araştırma yatırım ekibi, Temmuz yatırımcı toplantılarından ortak bir kaçınmanın şu olduğunu söyledi: “Herkes zaten düşüşte, satın alabilir.” Ancak yine de bu sırayla nakit, kredi ve hisse senetlerini tercih ediyorlar. Ya da en azından hane halkı, “karar verici” bir hamle yapıp satmaya karar verene kadar.

ABD hisse senetleri, ABD enflasyon verilerinin yavaşlayan fiyat artışları işaretleri göstermesinden bir gün sonra Perşembe günü yeniden yükseldi. S&P 500 endeksi SPX, %-0,06 kilit 4.200 işaretinin üzerinde işlem görüyordu, Dow Jones Endüstriyel Ortalama DJIA, +%0.07 33.000 seviyesinin üzerine tırmandı ve Nasdaq Bileşik Endeksi COMP, resmi olarak bir ayıdan çıktıktan sonra -%0.54 yükseldi pazar.

Görmek: Nasdaq, Temmuz ayı TÜFE okumasının ardından ayı piyasasından yeni çıktı ve Dow düzeltme bölgesinden ayrıldı

.

Stoklar dip mi yaptı? BofA, hisse senedi piyasalarındaki bu ‘goril’ bütçesini değiştirene kadar olmaz
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.marketwatch.com

Sevdiklerinle Paylaş: