‘Tehlikeli bölge’: Yatırımcı Peter Boockvar, durgunluğun ekonominin diğer bölgelerine yayıldığı konusunda uyardı – Borsa – Finans Haberleri

‘Tehlikeli bölge’: Yatırımcı Peter Boockvar, durgunluğun ekonominin diğer bölgelerine yayıldığı konusunda uyardı

Resesyondan kaçış olmayabilir.

Yatırımcı Peter Boockvar’a göre konut ve imalatla ilgili son raporlar, bunun ekonominin diğer bölgelerine hızla yayıldığını gösteriyor.

Bleakley Advisory Group’un baş yatırım yetkilisi Pazartesi günü CNBC’nin “Hızlı Para”ya verdiği demeçte, “İnsanlar bu ekonomik yavaşlamaya ve bunun kurumsal kazançlar ve kar marjları için ne anlama geleceğine karşı yeterince hassas değiller” dedi.

Ulusal Ev Üreticileri Birliği/Wells Fargo Konut Piyasası Endeksi Ağustos ayında negatif bölgeye düştü. Bu, sekiz ay üst üste oluşturucu güveni düştü. Bir haber bülteninde, NAHB baş ekonomisti Robert Dietz, “Federal Rezerv’in daha sıkı para politikası ve sürekli artan inşaat maliyetleri konut durgunluğu getirdi” dedi.

Boockvar, neredeyse tam bir yıl önce CNBC’nin “Ticaret Ülkesi”nde bir konut çöküşünü öngördü. Federal Rezerv’in ev sermayesini silecek başka bir emlak fiyat balonunu beslediği konusunda uyardı.

Uzun zamandır bir Fed eleştirmeni, enflasyonla mücadele için faiz oranlarını yükseltirken ve para politikasını sıkılaştırırken merkez bankasının ciddi bir hata yapmasını bekliyor.

‘Tehlikeli bölge’

Boockvar, “Önceki faiz artış döngülerine bakarsanız, işleri bozmaya başlayan Fed fon oranlarının daha düşük ve daha düşük seviyeleriydi” dedi. “Ancak birbirini izleyen her faiz artırımı döngüsü bir öncekinden önce sona erdi çünkü bir şeyler bozuldu. Dolayısıyla, şimdi işlerin kırılma riski altında olduğu tehlikeli bölgelere girmeye başlıyoruz.”

Pazartesi günü ikinci bir cesaret kırıcı ekonomik rapor vardı. New York Fed’in Ağustos ayı Empire State İmalat Anketi 42 puan düştü. Yeni siparişlerde ve sevkiyatlarda bir çöküşe bağlandı. Boockvar, bir notta bunu “çirkin bir rapor” olarak nitelendirdi.

Yine de ana endeksler haftaya yeşil ile başladı. Dow üst üste dördüncü pozitif gününü gördü. S&P 500 ve teknoloji ağırlıklı Nasdaq, dört seansta üçüncü kez yükselişle kapandı.

Ancak Boockvar, bir gerilemenin erken saatlerinde olduğu için rallinin ince buz üzerinde olduğunu öne sürüyor. Ayı piyasasının üç aşamasını listeliyor ve yatırımcıların inkar ettiğini öne sürüyor.

Yakınlaştır Simge Oklar dışa dönük

“Gerçekten daha yeni başladığımızı iddia edebilirim… ikinci bölümün büyümenin yavaşladığı ve kazançlar, özellikle de kar marjları üzerindeki etkisini görmeye başladığımız yer” dedi. “Bunun iki numaralı kapıdan işe gitmenin bir yolu var.”

Ancak Boockvar, yatırımcıların hala para kazanabileceğine inanıyor. Bu ortamda, momentum teknolojisi yerine değer adlarını önerir.

CNBC’ye katkıda bulunan Boockvar, “Değer hala büyümeden daha iyi performans gösterecek” dedi. “Büyüme hisse senetlerindeki değerlemeler, bu düşüşlere rağmen, içinde zaten düşük beklentilere sahip olan unutulmuş değer isimlerinin olduğu yerlerde hala oldukça pahalı.”

Ayrıca değerli metaller, doğal gaz ve petrol dahil olmak üzere emtia stoklarını sever.

Boockvar, “Genel olarak emtialar konusunda oldukça iyimserim ve talep tarafıyla ilgili endişeler nedeniyle geri çekilmeyi kabul ediyorum.” dedi. “Fakat [I’m] arz yönlü zorluklar konusunda hala çok iyimser.”

Pazartesi günü, WTI ham petrolü, günün erken saatlerinde 3 Şubat’tan bu yana en düşük seviyesine ulaştıktan sonra, neredeyse %3 düşerek varil başına 89.41$’da kapandı.

sorumluluk reddi

.

‘Tehlikeli bölge’: Yatırımcı Peter Boockvar, durgunluğun ekonominin diğer bölgelerine yayıldığı konusunda uyardı
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: