Teknoloji ‘kapitülasyonu’: BofA’nın en iyi bankacısı Rick Sherlund, sorunlu ekonomi nedeniyle birleşmelerde kırılmayı öngörüyor – Borsa – Finans Haberleri

Teknoloji ‘kapitülasyonu’: BofA’nın en iyi bankacısı Rick Sherlund, sorunlu ekonomi nedeniyle birleşmelerde kırılmayı öngörüyor

Yazılımdaki birleşmeler patlak vermek üzere olabilir.

Bank of America’nın önde gelen yatırım bankacısı Rick Sherlund, ekonomik gerileme nedeniyle kendilerini daha ucuz fiyatlarla satışa sunan bir şirketler dalgası görüyor.

ilgili yatırım haberleriRay Dalio, enflasyonu ezmek için daha yüksek faiz oranlarının hisse senedi fiyatlarını %20 oranında düşürebileceğini söyledi

Firmanın teknoloji yatırım bankacılığı başkan yardımcısı Perşembe günü CNBC’nin “Hızlı Para”ya verdiği demeçte, “Daha fazla kapitülasyon görmeniz gerekiyor” dedi. “Şirketlerin değerleme beklentileri yumuşayacak ve bu da daha işlevsel finansal piyasalarla birleşecek. Birleşme ve satın almaların hızını artıracağını düşünüyorum. [mergers and acquisitions]”

Geniş analizi, Adobe’nin Perşembe günü tasarım platformu Figma için yaptığı 20 milyar dolarlık anlaşmanın hemen ardından geldi. Adobe, Wall Street’te heyecan yaratmayı başaramadı. Fiyat etiketiyle ilgili sorular nedeniyle hisseleri %17 düştü.

Corporate Investor’ın yıldız analist listesinde arka arkaya 17 kez 1 numaraya ulaşan eski bir yazılım analisti olan Sherlund, 2000 teknoloji balonu sırasında Goldman Sachs’ta çalıştı. Cadde’nin şu anda zorlu bir piyasa döngüsünün başlangıç ​​aşamalarında olduğuna inanıyor.

“Şirketler satış döngülerinin uzadığını bildireceğinden, belki de kötü haberlerin büyük ölçüde piyasada olduğundan emin olmak için üçüncü çeyrek kazanç raporlarını geçmeniz gerekiyor” dedi. “2023 için beklentileri sıfırlamamız gerekiyor.”

CNBC Pro’dan teknoloji ve kripto hakkında daha fazla bilgi edinin

Sherlund ve ekibi, birleşme ve satın alma pazarında çok aktif.

Sherlund, “Bir tekne dolusu nakit ile özel sermayeniz var ve anlaşma yapmak için kaldıraç için işleyen borç piyasalarına ihtiyaçları var” dedi. “Bu sektöre çok hevesli ve aktif bakıyorlar… [for] Birleşme ve satın alma, halka arz piyasasının yokluğunda, sektörde çok daha fazla konsolidasyon göreceğiz.”

Artan faiz oranı dalgalanmaları ve enflasyonla bağlantılı olarak halka arzın zarar gördüğünü belirtiyor.

“[The IPO market] açık değil. Ancak pencere tekrar açıldığında halka açılan birçok şirket göreceksiniz” diye ekledi.

Sherlund’a göre, yazılım için uzun vadeli beklentiler son derece çekici.

Sherlund, “Sektörün uzun vadeli temelleri konusunda çok iyimser olmalısınız” dedi. “Her şirket dijital bir kuruluş haline geliyor.”

sorumluluk reddi

.

Teknoloji ‘kapitülasyonu’: BofA’nın en iyi bankacısı Rick Sherlund, sorunlu ekonomi nedeniyle birleşmelerde kırılmayı öngörüyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: