Temmuz 2022 için işlerin bulunduğu yer – tek bir grafikte – Borsa – Finans Haberleri

Temmuz 2022 için işlerin bulunduğu yer – tek bir grafikte

Yakınlaştır Simge Oklar dışa dönük

İşgücü İstatistikleri Bürosu

ABD ekonomisi geçen ay beklenenden çok daha fazla iş ekledi ve özellikle işgücü sıkıntısı ile boğuşan hizmet sektöründeki işçiler için bir iştah vardı.

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu’na göre, Temmuz ayında eklenen 96.000 maaş bordrosu ile eğlence ve konaklama sektörü, yiyecek ve içecek yerlerindeki güçlü genişlemenin öncülüğünde en fazla istihdam artışı gördü.

Restoranlar ve havayolları, ekonomi yeniden açılmaya başladığından beri saflarını yeniden doldurmak için çabalıyor. 2020’de Covid tarafından tetiklenen karantinalar, aşçılar, garsonlar ve diğer servis personeli için büyük çaplı işten çıkarmalara ve izinlere yol açmıştı.

Bu arada, profesyonel ve ticari hizmetlerde istihdam Temmuz ayında 89.000 artışla büyümeye devam etti. Sanayide, şirketlerin ve işletmelerin yönetiminde, mimari ve mühendislik hizmetlerinde ve bilimsel araştırma ve geliştirmede iş büyümesi yaygındı.

E-Ticaret Yatırım Stratejisi Genel Müdürü Mike Loewengart, “İş piyasasının sağlığını vurgulayan yalnızca güçlü bir toplam sayı değil – büyüme genel olarak gerçekleşti ve bir veya iki sektörle sınırlı değil” dedi.

Sağlık sektörü de geçen ay 70.000 ilave ile güçlü istihdam artışı yaşadı. Mal üreten endüstriler de 32.000 inşaat ve 30.000 ilave imalat ile sağlam kazançlar kaydetti.

İşsizlik oranı, Dow Jones’un %3,6’lık tahmininin altına düşerek Temmuz’da salgın öncesi %3,5’lik seviyesine geri döndü ve 1969’dan bu yana en düşük seviyesine bağlandı.

Commonwealth Financial Network portföy yönetimi başkanı Peter Essele, “Bu sabahki iş raporu tüm sektörlerde büyüme gösterdiğinden ekonomi açıkça tüm silindirlere ateş ediyor” dedi. “Güçlü istihdam artışı ve ılımlı fiyat enflasyonu, mevcut yardım rallisinin yıl sonuna kadar uzatılmasına yardımcı olmalı.”

.

Temmuz 2022 için işlerin bulunduğu yer – tek bir grafikte
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: