Tesla, 24 Ağustos için 1’e 3 Hisse Senedi Paylaşımına Hazırlanıyor – Finans Haberleri

Tesla, 24 Ağustos için 1’e 3 Hisse Senedi Paylaşımına Hazırlanıyor

Elias Stein’ın çizimi

Yazı Boyutu

tesla

yatırımcılara önümüzdeki haftayı dört gözle bekleyecekleri bir şey verdi: bire üç hisse senedi. 24 Ağustos’taki alım satım kapanışından itibaren Tesla hissedarları iki ekstra hisseden oluşan bir “temettü” alacaklar. Ertesi gün Tesla hissesi, eski fiyatının üçte biri olan yeni fiyattan işlem görmeye başlayacak.

Bu, pizzayı daha fazla dilime bölmekten biraz daha fazla olabilir, ancak bireysel yatırımcılar genellikle ısırık büyüklüğündeki pastayı yer. Bir çalışma, bölünmeleri açıklayan hisse senetlerinin, önümüzdeki 12 ay boyunca piyasayı tipik olarak yüzde 16 puan geride bıraktığını buldu.

Cazibesi açık: Tesla’nın son zamanlarda 860 dolar olan hisseleri şimdi perakende yatırımcılar için küçük bir fark olmayan 285 dolara yakın bir fiyat etiketi taşıyacak.

Küçük yatırımcılar Tesla için önemlidir. Alım satım için mevcut hisselerin yaklaşık %46’sı kurumsal olmayan yatırımcılar tarafından tutulmaktadır. Karşılaştırılabilir sayı, diyelim ki,

Alfabe

%15’tir.

Dahası, hisse senedi bölünmeleri, yönetimin gelecekle ilgili iyimserliğini gösterebilir. Hiçbir şirket, düşmesini beklediği bir hisseyi bölmez.

Tesla hisselerini en son Ağustos 2020’de bire beş böldüğünde, hisseler duyurudan hisse alım satımına yeni bir bölünmüş ayarlı bazda inanılmaz bir %81 arttı.

Bunun tekrar ettiğini görmek zor. Yeni başlayanlar için, yatırımcılar bu bölünmeyi aylardır biliyorlardı ve hisseler geçen ay neredeyse %25 ve Mayıs 52 haftasının en düşük seviyesinden bu yana %40 arttı.

Yine de Tesla hissesi ile yatırımcılar bundan sonra ne olacağından asla emin olamazlar.

Gelecek HaftaPazartesi 8/15

Ulusal Dernek Home Builders, Ağustos ayı Konut Piyasası Endeksini yayınladı. Konsensüs tahmini 53’lük bir okuma için, Temmuz’daki 55’ten biraz daha düşük. Endeks bu yıl sadece her ay düşmekle kalmadı, aynı zamanda Temmuz’daki 12 puanlık düşüş de endeks tarihindeki en hızlı ikinci düşüş oldu. Ev inşaatçıları, satın alınabilirliğin, üretim darboğazlarının ve artan enflasyonun piyasadaki ters rüzgarlar olduğunu söylüyor.

Federal rezerv Bank of New York, Ağustos ayı Empire State İmalat Anketini yayınladı. Beklentiler, Temmuz ayına göre altı puan daha az olan beş okuma için.

Salı 8/16

Walmart

2023 mali yılının ikinci çeyreği sonuçlarını açıkladı. Şirketin hisseleri, kâr tahminlerini düşürdüğü Mayıs ayındaki önceki kazanç raporunun ardından %11.4 düştü. Bu, hisse senedi için Ekim 1987’den bu yana en büyük tek günlük düşüş oldu.

Agilent Teknolojileri ve

Ev Deposu

üç aylık sonuçları rapor edin.

Sayım Bürosu Temmuz ayı için yeni konut verilerini bildirdi. Ekonomistler, Haziran ayına göre yaklaşık 30.000 daha az, mevsimsellikten arındırılmış yıllık 1.53 milyon yeni konut başlangıç ​​oranı tahmin ediyor. Konut başlangıçları yılın başından bu yana yaklaşık %10 düştü.

Çarşamba 8/17

Amcor
,

Analog cihazlar
,

Banyo ve Vücut İşleri
,

Cisco Sistemleri
,

Keysight Teknolojileri
,

Lowe’s, Özet, Hedef ve

TJX

Cos. serbest bırakma kazançları.

Federal Açık Pazar Komite, Temmuz ayı sonundaki para politikası toplantısının tutanaklarını yayınladı. FOMC, bu toplantıda federal fon oranını 75 baz puan artırarak %2.25-2.5’e yükseltti.

Sayım Bürosu Temmuz ayı perakende satış verilerini açıkladı. Tüketici harcamalarının aylık %0.2 artması bekleniyor. Otomobil hariç perakende satışlar yatay seyrediyor. Bu, Haziran ayında her iki önlem için de %1’lik bir artışla karşılaştırılıyor. Tüketici, tarihsel olarak güçlü bir iş piyasası tarafından desteklenen, kırk yıllık yüksek enflasyona rağmen dirençli olduğunu kanıtladı.

Perşembe 8/18

Uygulanan Malzemeler
,

Estee Lauder
,

Ross Mağazaları
,

ve

Goblen

üç aylık sonuçları tartışmak için konferans görüşmeleri yapın.

Konferans Kurulu Temmuz ayı Önde Gelen Ekonomik Endeksini yayınladı. Konsensüs tahmini, Haziran ayındaki %0,8’lik düşüşün ardından, aylık %0,3’lük bir düşüş için. The Conference Board ekonomik araştırma kıdemli direktörü Ataman Özildirim’e göre, “ABD LEI’si art arda dördüncü ay düştü ve ekonomik büyümenin yakın vadede resesyon riskleri arttıkça daha da yavaşlayacağını öne sürüyor” dedi.

Ulusal Dernek Emlakçılar, Temmuz ayı için mevcut ev satışlarını rapor ediyor. Beklentiler, mevsimsellikten arındırılmış yıllık 4.85 milyon konut satışı, Haziran ayına göre 270.000 daha az. Mevcut ev satışları üst üste beş aydır düşüşte.

Cuma 8/19

geyik

üçüncü çeyrek mali- 2022 sonuçlarını bildirdi.

yaz Al Root, allen.root@dowjones.com adresinde

.

Tesla, 24 Ağustos için 1’e 3 Hisse Senedi Paylaşımına Hazırlanıyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.barrons.com

Sevdiklerinle Paylaş: