Trip.com, Çin’deki otel rezervasyonlarının pandemi öncesi seviyeleri aştığını söylüyor – Kurumsal Haberler

Trip.com, Çin’deki otel rezervasyonlarının pandemi öncesi seviyeleri aştığını söylüyor

PEKİN – Trip.com rezervasyon sitesi Perşembe günü yaptığı açıklamada, Çin’deki otel rezervasyonlarının Haziran ayının sonundan bu yana pandemi öncesi seviyeleri aştığını söyledi.

Trip.com hisseleri, Perşembe günü Hong Kong ticaretinde %7’den fazla düşüşle kısa bir süreliğine %4,5 düşüşle kapatmak üzere hafifçe toparlandı. New York’ta listelenen hisseler bir gecede %8.5 daha düşük düştü, ancak uzun vadeli işlemlerde %2.5 arttı.

“Genel olarak, platformumuzdaki yerel Çin otel rezervasyonumuz hızla geri döndü ve [have] Trip.com’un CFO’su Cindy Xiaofan Wang, Perşembe sabahı bir kazanç çağrısı sırasında yaptığı açıklamada, Haziran ayının sonundan itibaren Covid öncesi seviyeleri aştı” dedi.

“Toplam yurt içi otel rezervasyonları Temmuz ayında 2019 seviyesinin yaklaşık %20 üzerindeydi ve Ağustos ayında 2019 seviyesinin üzerinde büyümeye devam ettik ve 2021’e göre hiper büyüme elde ettik” dedi.

Bu büyüme, Covid salgınlarını kontrol etmek için Çin genelinde devam eden ara sıra sokağa çıkma kısıtlamalarına ve seyahat kısıtlamalarına rağmen gerçekleşti. On binlerce turist, adadan ulaşımı iptal eden Covid kontrol önlemleri nedeniyle Ağustos ayında Hainan eyaletinin tatil bölgesinde mahsur kaldı.

Qazi: Çin'in sıfır COVID politikasının tamamen rafa kaldırılması için gerçek bir durum yok

Konaklamalar, yaz seyahatlerindeki artışın çoğunu sağladı.

Trip.com, son çeyrekte aynı şehirdeki otel rezervasyonlarının 2019 seviyelerine kıyasla %30 arttığını söyledi.

Ancak Wang, iç hat yolcularının sayısının “son haftalarda 2019 seviyesine göre %70 ila %80 düştüğünü” söyledi.

FactSet’e göre Trip.com, 4.01 milyar yuan (572,9 milyon $) ikinci çeyrek geliri ile 3,58 milyar yuan’lık beklentileri aştı. Konaklama rezervasyonlarından ve ulaşım biletlerinden elde edilen gelir, FactSet’ten gelen tahminleri geride bıraktı.

Bununla birlikte, ikinci çeyrekteki genel gelir, bir önceki çeyreğe göre %32 ve önceki çeyreğe göre %2 düşüşe işaret etti. Şirket, düşüşün “öncelikle Çin’deki Covid-19 yeniden canlanmasından kaynaklanan devam eden aksamalardan kaynaklandığını” söyledi.

Uluslararası ticaret patlaması

Çin merkezli şirket için uluslararası teklifleri parlak bir nokta olduğunu kanıtladı.

Wang, “Trip.com’daki büyüme, esas olarak uluslararası uçuşlardaki güçlü toparlanmadan kaynaklandı ve bu ivmenin üçüncü çeyrekte de devam ettiğini görmekten mutluyuz,” dedi ve Temmuz ayında bu tür uçak bileti rezervasyonlarının 2019 seviyelerinin %90’ına yakın olduğunu belirtti.

İkinci çeyrekte, Çin dışındaki aynı ülke otel rezervasyonları 2019 seviyelerine göre dört katına çıktı.

Wang, bölgelere göre, Avrupa ve Amerika pazarlarından elde edilen gelirin 2019 seviyelerini çoktan aştığını söyledi.

Dünyanın çoğu, birçok Covid seyahat kısıtlamasını gevşetirken, Çin katı, sözde dinamik sıfır Covid politikasını sürdürdü.

CNBC Pro’dan Çin hakkında daha fazla bilgi edinin

.

Trip.com, Çin’deki otel rezervasyonlarının pandemi öncesi seviyeleri aştığını söylüyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: