Tron kurucusu Silicon Valley Bank ve Silvergate sorunları arasında konuşuyor

Tron kurucusu Silicon Valley Bank ve Silvergate sorunları arasında konuşuyor

TRON ekosisteminin kurucu üyesi ve kripto borsası Huobi’nin küresel danışmanı HE Justin Sun, 12 Mart’ta Twitter’da finans sektöründe yaygın olan “potansiyel zararı” vurgulayan bir ileti dizisi yayınladı. Geçen hafta Silicon Valley Bank’ın (SVB) çöküşünün ardından finansal piyasalarda yaşanan mevcut çöküşe açıkça atıfta bulunuyor.

10 Mart’ta California Mali Koruma ve İnovasyon Departmanı (DFPI), yetersiz likidite ve iflas nedeniyle SVB’yi devraldı ve USDC’nin ihraççısı Circle ve fonları şu anda bankada sıkışmış olan mevduat sahipleri de dahil olmak üzere birçok finans kuruluşunu tehlikeye attı.

Sun: İstikrarlı bir banka kurulması gerekiyor

Sun, SVB Financial Group’un beklenmedik şekilde çökmesi gibi son olayların birçok finans kuruluşuna zarar verme potansiyelini gösterdiğine dikkat çekti.

SVB durumu gibi son olaylar, sektördeki birçok kişiye verilen potansiyel zararı vurgulamaktadır. Kripto endüstrisinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek güvenilir bir banka kurmanın zamanı geldi. Bu ekosistemin bir destekçisi olarak, böyle bir banka yaratmaya yardımcı olabilecek her türlü fikre açığım.

– HE Justin Sun 孙宇晨 (@justinsuntron) 12 Mart 2023

Kripto para işinin gereksinimlerini karşılayabilecek güvenilir bir banka inşa etmenin zamanının geldiğini belirterek, istikrarlı bir banka kurmanın gerekli olduğunu yeniden teyit etti. Bir kripto savunucusu olarak Sun, böyle bir finans kurumunun kurulmasını kolaylaştırabilecek her türlü öneriye açıktır.

Takip eden tweet’te, son zamanlarda düzenleyici duruşuyla manşetlere çıkan Tron’un yaratıcısı, finansman, yönetim ve operasyonel yardım sunmak için iş ortaklarıyla çalışmaya hazır olduğunu ifade etti. “Kripto para birimlerinin daha geniş kabulü” için sağlam bir bankacılık altyapısının geleneksel ve yenilikçi dijital finans arasındaki boşluğu doldurması gerektiğini söyledi.

Sun, kripto para birimi topluluğunun dikkatini daha güvenli bir kripto işine ulaşmak için toplu eylemin gerekliliğine çekerek başlığını kapattı:

“Gelecekte SVB’yi içeren skandala benzer skandalların olasılığını ortadan kaldırmak ve sektörün gelişmeye devam etmesini garanti etmek için kripto para birimi sektörü için güvenli ve düzenlenmiş bir ortam oluşturmak için işbirliği yapalım.”

Tron kurucusu: HE Justin Sun

Tron kurucusu Silicon Valley Bank ve Silvergate sorunları arasında konuşuyor adlı haberi okudunuz. Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Diğer kripto para haberleri için aşağıya kaydırınız.

kaynak: crypto.news

Sevdiklerinle Paylaş: