TRON (TRX) ağı artık Crypto API’leri blockchain geliştirme paketinde destekleniyor – Kripto Haberleri

TRON (TRX) ağı artık Crypto API’leri blockchain geliştirme paketinde destekleniyor

Bir blockchain geliştirme platformu olan Crypto APIs, bugün Crypto APIs blockchain altyapı ürün paketinde TRON desteğini duyurdu. Kullanıcılar artık TRON ana ağı ve Nil ağlarıyla etkileşime girebilir ve Crypto API’lerinin birleşik uç noktalarını kullanarak ortalama 25 ms’lik yanıt süresiyle istekte bulunabilir. Artık Destekleniyor: TRON, ana ağını Mayıs 2018’de başlatıyor, TRON […]
Artık Crypto API’leri üzerinde desteklenen post TRON (TRX) ağı, ilk olarak CryptoNinjas’ta ortaya çıktı.

Bir blockchain geliştirme platformu olan Crypto APIs, bugün Crypto APIs blockchain altyapı ürün paketinde TRON desteğini duyurdu. Kullanıcılar artık TRON ana ağı ve Nil ağlarıyla etkileşime girebilir ve Crypto API’lerinin birleşik uç noktalarını kullanarak ortalama 25 ms’lik yanıt süresiyle istekte bulunabilir.

Artık Destekleniyor: TRON

Mayıs 2018’de ana ağını başlatan TRON, yüksek performans, güvenlik ve düşük maliyetler sunan merkezi olmayan bir blok zinciri platformudur. TRON ağı, blok zincirinde dApp’ler oluşturmak, dağıtmak ve çalıştırmak için binlerce hazır geliştiriciye sahiptir.

TRON ekosistemi, DeFi uygulamaları, borsalar, koleksiyonlar ve oyunlar dahil olmak üzere çok çeşitli merkezi olmayan uygulamaları destekler.

“TRON’u çalıştırma ve inşa etme konusundaki artan talebi karşılamak için, onu birçok ürünümüze dahil ettik. Kripto API’leri müşterileri artık TRON ile etkileşime girebilir ve basitleştirilmiş ve kolaylaştırılmış platformumuzu kullanarak 20 REST API uç noktasına istekte bulunabilir. Ayrıca tüm TRC-20 ve TRC-721 tokenleri için destek sağlıyoruz.”– Kripto API’leri Ekibi

Kripto API’lerinde TRON Entegrasyonunun ÖzellikleriHizmet Olarak Cüzdan için TRON

 • Para yatırma adresi oluştur – bu uç nokta aracılığıyla müşteriler cüzdanları için yeni TRON adresleri oluşturabilir
 • Para yatırma adreslerini listele – bu uç nokta, blok zinciri için önceden oluşturulmuş bir para yatırma/alma adresleri listesi çekecektir.
 • Desteklenen belirteçleri listele – bu API’yi kullanan müşteriler aynı anda birden fazla jeton hakkında bilgi alabilir.
 • Cüzdan varlık ayrıntılarını alın – bu uç nokta, cüzdanın tamamı için tüm varlıklar (madeni paralar, değiştirilebilir jetonlar, takas edilemeyen jetonlar) hakkında ayrıntılar sağlar.
 • Cüzdan işlemlerini listeleyin – bu uç noktayı çalıştırmak, cüzdanlarından ve cüzdanlarına yapılan işlemleri listeler ve işlem kimliği, işlemin yönü – gelen veya giden, miktar ve daha fazlası gibi ek verileri içerir.
 • İşlem kimliğine göre cüzdan işlem ayrıntılarını alın – bu API aracılığıyla kullanıcılar bir işlem kimliği sağlayarak cüzdan işlem bilgilerini alabilirler. Müşteriler sadece kendi cüzdanlarından yapılan bir işlem için bilgi alabilirler.

Crypto API’leri ayrıca TRON blok zinciri için özel olarak iki yeni API uç noktası ekledi:

 • Ücret önceliği olmayan bir adresten tek işlem talebi oluşturun – bu uç noktayı kullanan müşteriler, bir işlemin ne kadar hızlı kazılabileceğini tanımlayan bir ücret önceliği belirlemeden bir adresten diğerine yeni bir tek işlem talebi oluşturabilir.
 • Ücret önceliği olmayan adreslerden değiştirilebilir jeton işlem istekleri oluşturun – Bu uç nokta aracılığıyla müşteriler, ücret önceliği belirlemeden TRON’da tek bir token işlemi yapabilirler.

TRON için Blockchain Etkinlikleri (Web kancaları)

 • Yeni onaylanmış madeni para işlemleri – bu API uç noktasını kullanan müşteriler, belirli bir adresten/adrese giden madeni paralar için yeni gelen veya giden onaylanmış işlemler için geri arama abonelikleri oluşturabilir. Onaylanmış bir işlem, madenciler tarafından doğrulandığı ve bir sonraki bloğa eklendiği anlamına gelir.
 • Yeni onaylanmış madeni para işlemleri ve her onay – Bu uç nokta, adresten/adrese giden madeni paralar için yeni gelen veya giden teyitli işlemler için bir abonelik ve ayrıca belirtilen teyit limitine ulaşılana kadar işlemin aldığı her teyit için bir yanıt oluşturur.
 • mayınlı işlem – bu API aracılığıyla bir geri arama aboneliği ayarlandığında, belirli bir TRON işlemi madenciliği yapıldığında müşteriler bilgilendirilecektir. Bilgiler, belirtilen işlem kimliği başına döndürülür. Blok zincirinde yeni bir bloğa dahil edildiğinde bir işlem çıkarılır.
 • Yeni blok – Bu aboneliği oluşturarak, TRON blok zinciri için yeni bir blok çıkarıldığında bir müşteri bilgilendirilecektir.
 • Blok yüksekliğine ulaşıldı – bu API’yi kullanan müşteriler, belirli bir blok yüksekliği için geri arama abonelikleri oluşturabilir ve ulaşıldığında bilgilendirilebilir.
 • Yeni onaylanmış jeton işlemleri – bu uç nokta ile, belirli bir adresten/belirli bir adrese tokenler için yeni gelen veya giden onaylanmış işlemler olduğunda bir müşteri bilgilendirilecektir.
 • Yeni onaylanmış token işlemleri ve her onay – bu API kullanılarak, belirli bir adresten/adrese giden belirteçler için yeni gelen veya giden onaylanmış işlemler için bir abonelik ve ayrıca belirtilen sınıra ulaşılana kadar her onay için bir yanıt oluşturulabilir.
 • Yeni onaylanmış dahili işlemler – bu uç nokta aracılığıyla müşteriler geri arama abonelikleri oluşturabilir ve yeni onaylanmış dahili işlemler olduğunda bildirim alabilir.
 • Yeni onaylanmış dahili işlemler ve her onay – bu API ile müşteriler, yeni onaylanmış dahili işlemler için abonelikler oluşturabilir. Ayrıca her onayda bir yanıt içerir.

TRON için Blockchain Araçları API’leri

 • Adresi doğrula – Bu uç nokta, kullanıcının genel adreslerinin geçerli olup olmadığını kontrol eder.
 • HD cüzdan (xPub, yPub, zPub) değiştirme veya alma adreslerini türetme – bu uç nokta aracılığıyla müşteriler, genişletilmiş bir ortak anahtar sağlayarak belirli bir HD Cüzdan’dan (xPub, yPub, zPub) hem değişiklik hem de alma olmak üzere 10 adede kadar adres türetebilir.

Her API uç noktası hakkında daha fazla bilgi için lütfen TRON ayrıntılarına ve resmi teknik belgelere bakın.

Artık Crypto API’leri üzerinde desteklenen post TRON (TRX) ağı, ilk olarak CryptoNinjas’ta ortaya çıktı.

TRON (TRX) ağı artık Crypto API’leri blockchain geliştirme paketinde destekleniyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: