Twitter, Musk’a Yalnızca Bir Bot Denetleyicisinin Verilerini Vermeli: Eski Ürün Başkanı – Finans Haberleri

Twitter, Musk’a Yalnızca Bir Bot Denetleyicisinin Verilerini Vermeli: Eski Ürün Başkanı

(Bloomberg) – Twitter Inc.’e, milyarderin sosyal medya şirketini 44 milyar dolarlık satın alımından vazgeçmek için atıfta bulunduğu spam ve bot hesaplarıyla ilgili eski tüketici ürünleri yöneticisinden Elon Musk’a dosya teslim etmesi emredildi.

Bloomberg’den En Çok Okunan

Ancak Twitter, Musk’ın botlar konusunda kilit tanıklar olduğunu söylediği çalışanların çoğu için belge üretmekten kurtuldu.

Twitter’ın anlaşmayı tamamlaması için dava açtığı Musk, şirketi bu ay özellikle platformun müşteri tabanının ne kadarının spam ve robot hesaplarından oluştuğunu değerlendirmekten sorumlu çalışanların isimlerini saklamakla suçladı. Yargıçtan Twitter’ı onları tanımlaması için zorlamasını istedi. Şimdiye kadar Twitter, söz konusu verilere aşina olmayan “kayıt sorumlularının” isimlerinden vazgeçti.

Devamını Okuyun: Musk, Twitter’ın Satın Alma Savaşında İhtiyacı Olan Tanıkları Gizlediğini Söylüyor

Pazartesi günü, Delaware Chancery Mahkemesi Yargıcı Kathaleen St. J. McCormick, Musk’ın talebini tek sayfalık bir kararla çoğunlukla reddetti ve Twitter’ın Musk’ın istediği diğer 21 ek vasiden herhangi birinden “belge toplamasına, incelemesine veya üretmesine” gerek olmadığını söyledi. .

Bunun istisnası, Mayıs ayında işten atılan eski tüketici ürünleri müdürü Kayvon Beykpour.

Beykpour, yeni CEO Parag Agrawal tarafından beklenmedik bir şekilde görevden alınmadan önce yıllarca Twitter’ın en iyi ürün yöneticisiydi. Twitter’ın kullanıcı tabanını genişletmekten en doğrudan sorumlu olan onun ürün ekibiydi – ve Musk’ın anlaşmadan uzaklaşmaya çalışırken sorguladığı tabanın kalitesi budur.

Beykpour, şirketin canlı video uygulaması Periscope’u satın aldığı 2015 yılında Twitter’a katıldı ve eski CEO Jack Dorsey’in yönetiminde hızla yükseldi. Görevden alınmadan önce Twitter’ı canlı ses alanları ve haber bültenleri gibi yeni ürün alanlarına zorluyordu.

hikaye devam ediyor

Eskiden gelir ürünlerinden sorumlu olan Beykpour ve Bruce Falck’ın ayrılışları, Twitter’ın yeni sahibini beklerken yaşadığı araftaki durumu yansıtıyordu, şimdi dava nedeniyle yoğunlaşan bir durum. Bu arada, işe alımın dondurulması ve diğer maliyet düşürme çabaları, bazı çalışanları üzerinde çalıştıkları projelere veya ekiplere yeni liderlik altında öncelik verilip verilmeyeceğinden emin değil.

Devamını Okuyun: Twitter İşe Alımı Donduracak, Misk Anlaşmasından Önce Teklifleri İptal Edecek

Twitter ve Musk avukatları, iki taraf Wilmington’da 17 Ekim’de yapılacak duruşmaya hazırlanırken, anlaşmaya dahil olan bankalara, yatırımcılara ve avukatlara bir dizi mahkeme celbi yayınladı.

Twitter, dünyanın en zengin insanı ve Tesla Inc.’in CEO’su Musk’ın spam ve bot hesaplarıyla ilgili endişelerini işlemden çıkmak için bahane olarak kullandığını iddia ediyor. Musk, düzenleyici dosyalarda söylediği gibi, şirketin spam botlarının aktif kullanıcılarının %5’inden daha azını oluşturduğunu göstermede başarısız olduğunu savunuyor.

Dava, Twitter – Musk, 22-0613, Delaware Chancery Court (Wilmington).

(Sekizinci paragrafta Twitter’daki değişikliklerle ilgili bağlamı ekler.)

Bloomberg Businessweek’ten En Çok Okunan

©2022 Bloomberg LP

Twitter, Musk’a Yalnızca Bir Bot Denetleyicisinin Verilerini Vermeli: Eski Ürün Başkanı
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: finance.yahoo.com

Sevdiklerinle Paylaş: