VC Firması Blossom Capital, Kripto Para Birimi Ekosistemine Yatırım Yapmak İçin 432 Milyon Dolar Artırdı

VC Firması Blossom Capital, Kripto Para Birimi Ekosistemine Yatırım Yapmak İçin 432 Milyon Dolar Artırdı

Londra merkezli risk sermayesi şirketi Blossom Capital, Avrupa’daki erken aşamadaki teknoloji girişimlerine yatırım yapmak için 432 milyon dolar topladı. Firma, gelirin üçte birini kripto para birimi endüstrisindeki yatırımlar için ayırdı.

Blossom Capital Kripto Evrenine Göz Atıyor

İngiliz kuruluşun başlattığı kripto para birimi girişimi, Kurucusu Ophelia Brown’ın on yıl önce kişisel olarak bitcoin satın almasından bu yana sürpriz olmadı: “2012’de ilk Bitcoin’imi satın aldığımdan beri kişisel olarak bu alanda aktifim. Riski artırmaya devam etmek ve onu fonun çekirdeği haline getirmek için doğru zamanın ne zaman olduğu her yıl biraz tartışılıyor.” Ayrıca, şirketinin stratejisinin yalnızca dijital varlıklara yatırım yapmayı değil, aynı zamanda “kripto altyapısı geliştiren erken aşamadaki şirketlerde hisse senedi hisselerini gözetmeyi” içerdiğini de açıkladı. Blossom Capital’in Yönetici Ortağı Alex Lim, blockchain teknolojisi etrafında oluşturulan kripto para birimlerinin ve uygulamaların erken aşamadaki şirketler için “değeri şişirme” potansiyeline sahip olduğunu tahmin etti. Varlık sınıfının kötü şöhretli oynaklığı, yönetici için bir sorun değil ve şirketinin uzun vadeye odaklandığını söyledi: “Yatırım ufkumuz on yıl uzunluğunda ve günlük oynaklıktan daha az endişe duyuyoruz. ” Firma daha önce ödeme şirketi CheckoutCom’a yatırım yaptı. Finansman turunu takiben, ikincisinin değerlemesi 40 milyar dolara çıkarak onu Avrupa’nın en değerli startup’larından biri haline getirdi. Diğer bahisler arasında siber güvenlik otomasyon platformu Tines ve iş planlama yazılımı Pigment yer alıyor. Blossom Capital’in bugüne kadarki en önemli yatırımı, kripto ödeme şirketi MoonPay’e. Geçen yıl Kasım ayında, risk sermayesi şirketi 555 milyon dolarlık bir turu kapattı ve bu da MoonPay’in değerlemesini 3.4 milyar dolara çıkardı. Blossom Capital dışında, yatırıma Coatue, Tiger Global ve Paradigm de öncülük etti.

Bu Yıl En Büyük Fonlar

Yeni yılın başlangıcından bu yana sadece 18 gün geçmesine rağmen, kripto para birimi alanı şimdiden bazı büyük fonlama turları gördü. 5 Ocak’ta, önde gelen NFT pazarı olan OpenSea, C Serisi finansmanda 300 milyon dolar topladı ve değerlemesini 13 milyar doların üzerine çıkardı. Paradigma ve Coatue gibi hedge fon sponsorları yatırıma öncülük etti. Fungible olmayan token evrenindeki hegemon, fonları dört hedefi yerine getirmek için dağıtma sözü verdi: ürün geliştirmeyi hızlandırmak; müşterilerin destek politikasını geliştirmek; NFT ekosistemine yatırım yapın ve daha fazla insanı işe alın. Kısa bir süre sonra, önde gelen kripto yatırımcısı Katie Haun, bir çift dijital varlık yatırım fonu için 900 milyon dolar toplama planlarını açıkladı. Bu gelişme, Andreessen Horowitz’den (a16z) kısa süre önce ayrıldığından beri risk sermayesi şirketi için önemli ölçüde büyük bir başlangıç ​​olabilir. Ardından, ABD kripto para borsası FTX, belirli blok zinciri projelerine yatırım yapmak için 2 milyar dolarlık bir girişim fonu kurdu. Finansmanın tamamı şirketin Kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried’den geldi. ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu)
Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve ilk ay Binance Vadeli İşlemlerinde 100$ ücretsiz ve %10 indirimli ücret almak için bu bağlantıyı kullanın (şartlar).PrimeXBT Özel Teklifi: Kayıt olmak ve işlem ücretlerinde %25 indirim elde etmek için POTATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın.

Kaynak: cryptopotato.com

Sevdiklerinle Paylaş: