Vergi uzmanları, IRS’nin 30 milyon dosyalayıcı hakkındaki verileri yok etme kararıyla ‘dehşete düştü’ – Kurumsal Haberler

Vergi uzmanları, IRS’nin 30 milyon dosyalayıcı hakkındaki verileri yok etme kararıyla ‘dehşete düştü’

mahkeme | E+ | Getty Resimleri

Hazine Vergi İdaresi Genel Müfettişi tarafından yapılan bir denetim, IRS’nin milyonlarca mükellef için veri attığını ve vergi camiasında öfkeye yol açtığını ortaya koydu.

Muhasebe dilinde kağıt dosyalı bilgi iadeleri olarak bilinen materyal, işverenler ve finans kurumları tarafından yıllık olarak gönderilir ve vergi mükelleflerine ve IRS’ye gönderilen kopyalarla birlikte W-2 formları gibi vergiye tabi faaliyetleri kapsar.

Rapora göre, kağıtta dosyalanmış vergi beyannamelerinin birikmiş iş yığınlarının işlenememesi, yönetimin Mart 2021’de tahmini 30 milyon kağıt dosyalanmış bilgi iade belgesini imha etme kararına katkıda bulundu.

Komisyon Üyesi Charles Rettig’e göre, yıllarca süren bütçe kesintileri, personel yetersizliği, pandemi ile ilgili ofis kapanışları ve ek vergilerin yarattığı IRS birikiminin Aralık ayına kadar netleşmesi bekleniyor.

Kişisel Finans’tan daha fazlası:Enflasyon satın alma gücünü ne kadar hızlı keser? İşte basit bir kılavuz İşte bir Roth IRA dönüşümünün aşağı bir piyasada neden işe yarayabileceğinin nedeni ‘Büyük İstifa’ işyerini tamamen değiştirdi, diyor terimi icat eden uzman

Rapor, ajansın hangi bilgileri geri çevirdiğini belirtmese de, haberler, özellikle başka bir zorlu dosyalama döneminden sonra vergi uzmanlarının öfkeli tepkilerini tetikledi.

New York Eyaleti Kayıtlı Temsilciler Derneği başkanı ve New York merkezli sertifikalı bir mali planlayıcı olan Phyllis Jo Kubey, “Kağıt dosyalanmış bilgi iadelerinin yok edilmesini açıklayan raporu okuduğumda dehşete düştüm” dedi.

CNBC, yorum için IRS’ye ulaştı.

Eksik bilgi iadeleri IRS’de bir “uyumsuzluğa” neden olabilir, ajans bir vergi mükellefinin iadeleriyle ilgili ayrıntıları doğrulayamadığı için geri ödemeleri geciktirebilir.

Kararın nihai sonuçları bilinmemekle birlikte, vergi uzmanları, kuruma ulaşmak için sınırlı seçeneklerle birlikte otomatik IRS bildirimlerinin akışından uzun süredir şikayet ediyorlar.

San Luis Obispo, California merkezli CFP ve Elemental Wealth Advisors ile CPA olan Dan Herron, “Onları sisteme koymuyorlarsa, tutarsızlıklar olacak, bu da gönderilen potansiyel bildirimler anlamına geliyor” dedi.

IRS, Şubat ayında bir düzineden fazla otomatik bildirim türünü durdurmuş olsa da, Herron, sürekli yazışmaların vergi mükellefleri ve danışmanlar için hala baş ağrısı yarattığını söylüyor. Austin, Teksas’ta Calhoun, Thomson ve Matza LLP’den bir EBM olan Brian Streig, haberin doğru olduğunu söyledi. iş dünyasının üzerindeki yüke işaret eden bir “güvenimizin kırılması”.

“Küçük işletmeler her yıl Ocak ayında bu bilgi iadelerini doğru bir şekilde hazırlamaya ve zamanında dosyalamaya çalışıyorlar” dedi. “IRS’nin bunları yok ettiğini görmek, neredeyse IRS’nin gerçekten umursamadıklarını kabul etmesi gibi.”

Kuzey Carolina, Asheville’deki Parsec Financial’da CFP ve vergi hizmetleri müdürü Larry Harris, benzer endişeleri dile getirerek, ajansın uyumlu kalma yeteneğini sorguladı.

“IRS’nin iş dünyasında ve kamuoyunda itibarını daha da zedeliyor” diye ekledi.

.

Vergi uzmanları, IRS’nin 30 milyon dosyalayıcı hakkındaki verileri yok etme kararıyla ‘dehşete düştü’
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: