Verizon CEO’su: Ağ yatırımları için ‘Bu bizim en yoğun yılımız’ – Finans Haberleri

Verizon CEO’su: Ağ yatırımları için ‘Bu bizim en yoğun yılımız’

Verizon (VZ), durgunluk endişeleri baş gösterse bile ağ altyapısı yatırımını azaltmayı planlamıyor.

Verizon CEO’su Hans Vestberg Yahoo Finance Live’a (yukarıdaki video) yaptığı açıklamada, “Son altı, yedi yılda ağa tam olarak nasıl yatırım yapacağımızı planladık” dedi. “Bu bizim en yüksek yılımız. Yatırım harcamalarında 22 milyar dolar civarında bir yere gideceğiz, bu bizim rehberliğimiz. Ve bir kısmı her zamanki gibi işimiz, diğeri ise geçen yıl satın aldığımız yeni spektrumun gerçekten gelmesi. Şu anda yürütme ve bunu elimizden geldiğince hızlı yapıyoruz.”

Verizon, ağ altyapısına yoğun yatırım yapmaya devam ederken sermaye harcamalarındaki artışı dengelemeye yardımcı olmak için, şirket bu yıl abonelik planlarına göre değişen belirli fiyat artışlarını duyurdu.

Verizon başkan yardımcısı ve Global Networks ve Baş Teknoloji Sorumlusu başkanı Hans Vestberg, 10 Ocak 2018, Las Vegas, Nevada’daki 2018 CES sırasında 5G kablosuz geniş bant teknolojisiyle ilgili bir panel tartışması sırasında bir soruyu yanıtlıyor. REUTERS/Steve Marcus

Bu hizmet ücreti ayarlamaları, enflasyonun 40 yılın en yüksek seviyelerine yakın kalmasıyla tüketicilerin daha yüksek fiyatları dengelemeye devam etmesiyle geldi.

Verizon hissesi, şirketin abonelerde düşüş bildirmesinin ardından Cuma günü %4’ten fazla düştü. Vestberg, fiyat değişiklikleri yayınlandıktan sonra abonelerdeki düşüşün beklendiğini kaydetti ve zamanla azalması gerektiğini savundu.

Vestberg, “İkinci çeyrekte belirli tüketici segmentlerinde fiyat ayarlaması yapmak için bilinçli bir karar aldık. Bunu da yapmamızın bizim için önemli olduğunu düşünüyorum çünkü sektörümüz kablosuzda fiyat ayarlaması yapmadı, bu yüzden bu bizim için önemliydi” dedi. yapmanın zamanı geldi.”

Verizon’un bazı abonelerin daha yüksek fiyatlardan vazgeçebileceğini bilen müşteriler için bazı ücretleri artırmaya yönelik hesaplanmış kararı, telekomünikasyon devlerinin gecikme seviyeleri ve ağ güvenilirliği üzerinde rekabet etmek için harcadıkları için sektörde alışılmadık bir durum değil.

AT&T Finans Direktörü Pascal Desroches Perşembe günü Yahoo Finance’e şirketin kendi ağına yatırım yapmayı planladığını söyledi. Desroches, AT&T’nin ekonomik bir gerileme durumunda ağ hızını ve güvenilirliğini iyileştirmeye yönelik harcamalara devam etme yeteneğine olan güvenini de dile getirdi.

hikaye devam ediyor

Federal Rezerv kaynaklı bir durgunluk riskine rağmen, iletişim hizmetleri yöneticileri, temel ürünlerinin dayanıklı olduğu beklentisini paylaşıyor.

Vestberg, “Hepimiz yüksek enflasyon ve faiz oranlarının yükseldiği makro ekonomide neler olduğunu okuyoruz, bu yüzden biraz karışık” dedi. “Ama açıkçası, temel üründeyiz. Herkesin hareketliliğe ihtiyacı var, herkesin birbirine bağlı olması gerekiyor.”

Brad Smith, Yahoo Finance’de bir çapadır. Onu Twitter’da takip edin @thebradsmith.

Yahoo Finance platformunun en son trend hisse senetleri için buraya tıklayın

Hisse senetlerini hareket ettiren olaylar da dahil olmak üzere en son borsa haberleri ve derinlemesine analizler için buraya tıklayın

Yahoo Finance’den en son finans ve iş haberlerini okuyun

Apple veya Android için Yahoo Finance uygulamasını indirin

Twitter, Facebook, Instagram, Flipboard, LinkedIn ve YouTube’da Yahoo Finance’i takip edin

Verizon CEO’su: Ağ yatırımları için ‘Bu bizim en yoğun yılımız’
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: finance.yahoo.com

Sevdiklerinle Paylaş: