Video platformu Rumble, başarılı SPAC oylamasından sonra halka açılacak – Kurumsal Haberler

Video platformu Rumble, başarılı SPAC oylamasından sonra halka açılacak

23 Ocak 2021 Cumartesi günü Hastings on Hudson, New York, ABD’de düzenlenen bir dizüstü bilgisayardaki Rumble video platformu logosu.

Tiffany Hagler-Geard | Bloomberg | Getty Resimleri

Özel amaçlı satın alma şirketi Cantor Fitzgerald Acquisition Corp. VI’nın hissedarları Perşembe günü Rumble video platformunu halka açmak için oy kullandı.

Rumble, bir YouTube alternatifi olarak kuruldu ve Infowars sunucusu Alex Jones ve birden fazla QAnon etkileyicisi de dahil olmak üzere platformdan atılanlar için kanallara ev sahipliği yapıyor. Pazartesi günü “RUM” koduyla halka açılması planlanıyor. Halka açık çek şirketi Cantor Fitzgerald CEO’su Howard Lutnick tarafından yönetiliyor.

Aylık 78 milyon küresel izleyiciye sahip olduğunu söyleyen Rumble, geçtiğimiz günlerde aktör Russell Brand ve gazeteci Glenn Greenwald’ın özel şovlarını başlattığını duyurdu. Rumble ayrıca, Trump’ın 6 Ocak 2021’deki Capitol isyanını takiben Twitter’dan yasaklanmasının ardından kurduğu eski Başkan Donald Trump’ın Truth Social platformunun reklam satışlarını da yönetiyor.

Rumble oylaması, Trump Medya ve Teknoloji Grubu’nu halka arz etmek isteyen bir SPAC’ın hissedarlarının anlaşma için bir son tarih uzatmasını onaylamamasının hemen ardından geldi. Digital World Acquisition Corp.’un hissedarları 10 Ekim’de tekrar oy kullanacak.

Rumble’ın kurucusu Chris Pavlovski, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı bir dosyada, “Rumble, iptal kültürünün zorbalık yapmayacağı yeni bir altyapıya giden yolları oluşturuyor” dedi. “Biz yaratıcılığı ve ifade özgürlüğünü boğmayan, sansürlemeyen veya cezalandırmayan bir hareketiz.”

The Wall Street Journal’a göre platform, muhafazakar girişim kapitalisti Peter Thiel’in yanı sıra yazar ve Senato adayı ve “Hillbilly Elegy” yazarı JD Vance’den özel finansman da aldı.

Cantor Fitzgerald Acquisition Corp. VI.’nın hisseleri, yakında RUM olacak, piyasa kapanışında %16’nın üzerinde düşüş yaşadı.

.

Video platformu Rumble, başarılı SPAC oylamasından sonra halka açılacak
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: