Virgin Galactic Hisse Senedi, Ticari Hizmetin Yeniden Gecikmesiyle Keskin Düşüyor – Finans Haberleri

Virgin Galactic Hisse Senedi, Ticari Hizmetin Yeniden Gecikmesiyle Keskin Düşüyor

Yazı Boyutu

Nezaket Virgin Galactic

Payları

Bakire Galaktik

uzay turizmi şirketinin ticari hizmet lansmanını 2023’ün ikinci çeyreğine ertelemesinden sonra Cuma günü düşüyorlardı.

Bakire Galaktik

(Ticker: SPCE) en son, gelecek yılın ilk çeyreğinde ticari uzay turizmi hizmetine başlamasının beklendiğini söyledi. Bu, lansmanı 2022’nin dördüncü çeyreğine geri ittikten sonraydı.

Hisse Cuma günü piyasa öncesi işlemlerde %10,4 düşüşle 7,34$’a geriledi. Oturuma girerken, Virgin Galactic hisseleri bu yıl yaklaşık %39 düştü.

Şirketin ikinci çeyrek kazançlarına eşlik eden bir açıklamada Virgin Galactic, son gecikmenin “ana gemi geliştirme programındaki uzatılmış tamamlanma tarihleri ​​nedeniyle” olduğunu söyledi.

“Kısa vadeli planlarımız artık ticari hizmetin 2023’ün ikinci çeyreğinde başlatılmasını gerektiriyor olsa da, gelecekteki filomuzdaki ilerleme devam ediyor ve işi anlamlı bir şekilde ölçeklendirmek için yol haritamızın temel unsurlarının çoğu artık mevcut.” İcra Kurulu Başkanı Michael Colglazier yaptığı açıklamada.

Virgin Galactic geçen ay ortak olduğunu duyurdu.

boeing
‘s

(BA) Aurora Flight Sciences, şirketin yeni nesil ana gemilerini tasarlamak için.

Ana gemi, bir uzay gemisini düşürmeden önce yaklaşık 45.000 fit yüksekliğe kadar götüren uçaktır. Ayrıldıktan sonra uzay gemisi motoru çalışır ve yolcuları uzayın kenarına götürür.

Virgin Galactic, geçen yılki 571.000 $ ‘dan 357.000 $’ lık gelir üzerinden hisse başına 43 sentlik ikinci çeyrek zararı bildirdi.

Dönemdeki serbest nakit akışı, 2021’in ikinci çeyreğinde eksi 66 milyon $’a kıyasla eksi 91 milyon $ oldu. Şirket, üçüncü çeyrekte 110 milyon ila 120 milyon $ arasında negatif serbest nakit akışı beklediğini söyledi.

Joe Woelfel’e joseph.woelfel@barrons.com adresinden yazın

.

Virgin Galactic Hisse Senedi, Ticari Hizmetin Yeniden Gecikmesiyle Keskin Düşüyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.barrons.com

Sevdiklerinle Paylaş: