Wall Street ile Bitcoin Korelasyonu Sürüyor, Piyasa Terra Demise’in Ardından Sakinleşiyor: Bu Haftanın Kripto Özeti – Kripto Haberleri

Wall Street ile Bitcoin Korelasyonu Sürüyor, Piyasa Terra Demise’in Ardından Sakinleşiyor: Bu Haftanın Kripto Özeti

Kripto para piyasaları, UST ve LUNA’nın çöküşünü takip eden haftada sakinleşti. Bununla birlikte, Wall Street ile korelasyon gök yüksekliğini koruyor.

Terra’nın yıkıcı çöküşünün ardından, kripto para piyasası toparlanmaya çalışıyor. Son yedi gün içinde, toplam kapitalizasyon 1.350 trilyon dolara ulaştı ve yaklaşık 70 milyar dolar kazandı. Çoğu kripto para birimi yeşilde iyi ticaret yapıyor, o yüzden paketi açalım.

Bitcoin ile başlayarak, kripto para birimi 28 bin dolar ile 30 bin dolar arasında değişiyor gibi görünüyor. Bu yazının yazıldığı sırada, alıcıların kararsız göründüğü titrek hacimde ikincisinin biraz üzerinde işlem görüyor. Boğalar, fiyatı ileriye taşımak için daha ikna edici bir girişimde bulundu ve hatta 31 bin doların üzerine çıkardı. Ne yazık ki, satıcılar ilerlemeyi kesintiye uğratıp BTC’yi 29 bin dolara geri ittiğinden, baskıları doğru değildi.

Bitcoin’in ve çoğu altcoin’in fiyat hareketi, bu konuda, henüz bir yönün ikna edici bir şekilde belirlenmediği olumsuz bir düşüş olarak kategorize edilebilir.

Altcoinlerden bahsetmişken, en iyilerin çoğu yeşilde ticaret yapacak. Ethereum, son yedi gün içinde %3.8 arttı ve BNB, Solana ile aynı şekilde %16.4 arttı. Haftalık en büyük kazanç, %56 artışla Decentraland’ın MANA’sı gibi görünüyor ve onu KuCoin’in yerel tokeni KCS (%43 artışla) takip ediyor. Yelpazenin diğer ucunda, sırasıyla %88 ve %81 düşüşle LUNA ve UST (şaşırtıcı olmayan bir şekilde) var.

Başka yerlerde Wall Street, büyük endekslerin bir miktar değer kaybettiği, çalkantılı ve ikna edici olmayan fiyat hareketleriyle dolu bir hafta gördü. S&P 500 Pazartesi gününden bu yana %2,55, DJI ise %2,69 düştü. Geleneksel piyasalar ve kripto arasındaki korelasyon, birkaç ayın en yüksek seviyesinde kalıyor ve bu da nispeten yeni endüstrinin tamamen ayrışamadığına işaret ediyor.

Geçen haftaya kıyasla daha sakin bir hafta oldu, ancak önümüzdeki yedi günün bizi neler beklediğini görmek kuşkusuz çok heyecan verici.

Piyasa verileri

Piyasa Değeri: 1,341 Milyar Dolar | 24 Saat Hacmi: 88 Milyar Dolar | BTC Hakimiyeti: %42.8

BTC: 30,151 $ (+%3,5) | ETH: 2.029$ (+%3,2) | ADA: 0,52 (+11.2%)

Bu Haftanın Kaçırmayacağınız Kripto Manşetleri

Tarihte İlk Kez: Bitcoin Ardışık Kırmızı 7 Haftada Kapanıyor. Şimdiye kadar ilk kez, Bitcoin fiyatı art arda yedi haftayı kırmızıyla kapattı. Bu aynı zamanda genel piyasa duyarlılığını aşırı korkuya itti. Aslında, metrik Mart 2020’deki COVID kazasından bu yana görmediğimiz bir seviyeye düştü.

Küresel Gözcüler, TerraUSD (UST) Fiasco’sunun Ardından Stabil Paraları Düzenleyecek. Terra protokolünün tüm ekosisteminin ani çöküşü, daha geniş kripto para piyasasında hasara yol açtı. Bu da küresel düzenleyicilerin stablecoin’leri düzenlemek için adımlar atmayı düşünmesine neden oldu.

Wall Street ile Yüksek Bitcoin ve Ethereum Korelasyonu Devam Ediyor. Son haftalarda kripto para birimi alanındaki düşüş izole bir olay olmadı – aslında daha geniş borsayı takip etti. Veriler, ikisi arasındaki korelasyonun şu anda birkaç ayın en yüksek seviyesinde olduğunu gösteriyor.

SEC Başkanı, Diğer Kripto Para Birimlerinin Terra’nın Düşüşünü Taklit Edeceğini ve Yatırımcılara Zarar Vereceğini Tahmin Ediyor. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, LUNA gibi yakın gelecekte çökecek daha fazla kripto para birimi olabileceğini düşünüyor. Bu, Terra fiyaskosu boyunca birçok insanın yakıldığı şekilde daha fazla yatırımcıya zarar verir.

FTX US, Seçilmiş Kullanıcılar için Hisse Senedi Alım Satımını Başlattı. Önde gelen kripto para borsalarından biri olan FTX, en son genişleme niyetlerini açıkladı. Şirket, kullanıcıların yalnızca kripto para birimleri dışında hisse senedi ticareti yapmalarına izin vermeyi amaçlıyor ve yalnızca belirli tüccarlar için mevcut olan hizmeti zaten başlattılar.

Jack Dorsey, Bitcoin’in İnternetin Tek Parası Olduğunu Söylüyor. Twitter’ın eski CEO’su ve şu anki finansal hizmetler şirketi – Block – Jack Dorsey, Bitcoin’in internet için tek para olduğunu söyledi. Teknoloji devi ve multi-milyarder, uzun zamandır bir BTC boğası ve son yorumları pozisyonunu daha da güçlendiriyor.

Grafikler

Bu hafta Ethereum, Ripple, Cardano, Solana ve Polkadot için bir grafik analizimiz var – tam fiyat analizi için buraya tıklayın.

.

Wall Street ile Bitcoin Korelasyonu Sürüyor, Piyasa Terra Demise’in Ardından Sakinleşiyor: Bu Haftanın Kripto Özeti
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.bitcoin-rss.com

Sevdiklerinle Paylaş: