Wall Street’in korku göstergesi Haziran’dan bu yana en yüksek seviyeye ulaştı – Borsa – Finans Haberleri

Wall Street’in korku göstergesi Haziran’dan bu yana en yüksek seviyeye ulaştı

Tüccarlar, 31 Ocak 2018, New York, ABD’deki New York Menkul Kıymetler Borsası’nın (NYSE) katında çalışıyor.

Brendan McDermid | Reuters

Hisse senetlerindeki korku, artan oranlar, olası bir kur felaketi ve durgunluk üzerine artan endişeler arasında üç ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

VIX olarak bilinen Cboe Volatilite Endeksi Pazartesi günü yaklaşık 3 puan sıçrayarak 32.88’e yükseldi ve borsanın en son ayı dibi gördüğü Haziran ortasından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

S&P 500’ün 30 günlük zımni oynaklığını izleyen VIX, 16 Haziran’dan bu yana 30’un üzerinde kapanmadı. Endeks, Wall Street’teki korku seviyesini izlemek için S&P 500’deki opsiyon fiyatlarına bakıyor.

Yakınlaştır Simge Oklar dışa dönük

VIX’deki son sıçrama, aynı zamanda döviz piyasası kargaşasının ortasında geliyor ve dolar 20 yılın en yüksek seviyesine tırmanmaya devam ediyor. Federal Rezerv, agresif oran artışlarıyla enflasyonu ehlileştirme sözü vererek ekonomik bir yavaşlama riskini göze alırken, yatırımcılar riskli varlıkları boşaltmaya başladılar.

Cuma günü Dow Jones Sanayi Ortalaması, yılın en düşük seviyesini kaydetti ve 17 Haziran’dan bu yana ilk kez 30.000’in altında kapandı. S&P 500, geçen hafta %4.65 düşerek altı haftanın beşinci negatif haftasını kapattı.

Dow ve S&P 500 Pazartesi sabah ticaretinde tekrar düştü.

Yatırımcı korkularının son ayı piyasası dibi sırasında aşırı seviyelere ulaşmasıyla, bu aynı zamanda hisse senetlerinin bu sefer bir dönüm noktasına yaklaştığının bir işareti olabilir.

.

Wall Street’in korku göstergesi Haziran’dan bu yana en yüksek seviyeye ulaştı
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: