Wall Street’te aralıksız satış devam ederken hisse senetleri Perşembe günü düşüyor – Borsa – Finans Haberleri

Wall Street’te aralıksız satış devam ederken hisse senetleri Perşembe günü düşüyor

Hisse senetleri Perşembe sabahı Wall Street’teki satışların S&P 500’ü bir yıldan uzun süredir en düşük seviyesine ve ayı piyasası bölgesinin eşiğine itmeye devam etmesiyle düştü.

Dow Jones Sanayi Ortalaması, beş gün üst üste kayıpların ardından 74 puan veya %0,2 düşerken, S&P 500, gösterge göstergenin önceki oturumda Mart 2021’den bu yana en düşük seviyesinde kapanmasının ardından %0,2 düştü. Nasdaq Composite, bu riskten kaçınma döneminde teknoloji hisseleri satışın merkez üssünde kaldığı için yatay işlem gördü.

Vital Knowledge’den Adam Crisafulli bir notta, “Hisse senetleri dünyanın her köşesinde satılıyor ve piyasa tonu giderek daha asık suratlı” dedi.

Teknoloji hisseleri Perşembe günü de düşüşünü sürdürdü. Apple %3’ten fazla kaybetti ve hisseleri ayı piyasasına itti – 52 haftanın en yüksek seviyesinden %22 düştü. Suudi Aramco, Çarşamba günü dünyanın en değerli şirketi olarak teknoloji devini geride bırakırken geldi.

Amazon ve Microsoft da Perşembe günü düştü ve her biri %2 düştü. Salesforce %3.6 düştü.

Kâr cephesinde, Disney hisseleri Dow’u aşağı çekti, karışık kazanç sonuçları bildirdikten ve 2 yılın en düşük seviyesini gördükten sonra %5’ten fazla düştü. Medya devi, beklenenden daha yüksek akışlı abone artışı bildirdi, ancak Asya’daki parklar üzerindeki Kovid etkisi konusunda uyardı. Boeing ve American Express de Dow’a ağırlık vererek her biri yaklaşık %4 değer kaybetti.

Perşembe günü üç aylık sonuçların ardından Rivian Automotive %8 ekledi ve Beyond Meat %13’ten fazla düştü.

Fiyatları toptan düzeyde ölçen taze üretici fiyat endeksi verileri yıllık %11 arttı. Bu sayı Mart ayına göre düştü, ancak beklentilerin üzerinde geldi ve yükselen enflasyon korkularını çok az sarstı.

Çarşamba günkü en son enflasyon verileri, Nisan ayında tüketici fiyatlarının beklenenden daha yüksek %8.3 arttığını ve hala 40 yılın en yüksek seviyesi olan %8.5’e yakın olduğunu gösterdi. Rapor, yatırımcıların teknoloji hisseleri ve bitcoin gibi riskli varlıkları satmaya devam etmesine neden oldu.

Satışlar hız kazansa bile, Fundstrat’tan Tom Lee hisse senetlerinde yükselişini sürdürüyor. Piyasa temellerini bulursa “çift haneli beklenen getiriler dünyasındayız” dedi.

Lee, CNBC’nin “Kapanış Çanı: Fazla Mesai”ye verdiği demeçte, “Bu hafta ilginç çünkü borsa düşüşleri aşağı doğru hızlandı, bu nedenle şelale hızlanıyor, ancak normalde bir şelale düşüşünü destekleyen verim veya VIX gibi şeyler olmadı” dedi. “Tahvil piyasası, sıcak bir TÜFE karşısında bile oldukça istikrarlı ve VIX aslında düşüyor.”

1940’tan bu yana pazarın dört aylık bir dönemde %16 oranında düştüğü 16 kez, altı ay sonra bu olayların 12’sinde daha yüksek olduğunu kaydetti.

Perşembe günkü hamleler, Dow’un 300 puandan fazla düşmesinden bir gün sonra geldi, S&P 500 ve Nasdaq da keskin bir düşüş yaşadı.

.

Wall Street’te aralıksız satış devam ederken hisse senetleri Perşembe günü düşüyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: