Walmart, Roe v Wade kararının ardından çalışanları için kürtaj kapsamını genişletiyor – Kurumsal Haberler

Walmart, Roe v Wade kararının ardından çalışanları için kürtaj kapsamını genişletiyor

15 Mayıs 2022 Pazar günü Torrance, California, ABD’deki bir Walmart mağazasının dışındaki müşteriler. Walmart Inc.’in 17 Mayıs’ta kazanç rakamlarını açıklaması planlanıyor.

Bing Guan | Bloomberg | Getty Resimleri

Cuma günü Walmart, çalışanlarına dahili bir nota göre kürtaj ve ilgili seyahat kapsamını genişleteceğini söyledi. Değişiklik, Yüksek Mahkeme’nin prosedüre erişim federal hakkını iptal etmesinden yaklaşık iki ay sonra geldi.

CNBC tarafından gözden geçirilen çalışanlara gönderilen nota göre, Walmart’ın sağlık hizmetleri planları, “anne için bir sağlık riski, tecavüz veya ensest, ektopik gebelik, düşük veya fetal canlılığın olmaması durumunda” derhal yürürlüğe girecek şekilde kürtajı kapsayacak.

Walmart’ın Baş İnsan Sorumlusu Donna Morris tarafından gönderilen e-postaya göre, Walmart aracılığıyla sigortalı olan çalışanlar ve aile üyeleri, bulundukları yerin 100 mil yakınında yasal bir kürtaja erişemezlerse, seyahat masrafları da karşılanacak.

Walmart, yaklaşık 1,6 milyon çalışanı ile ülkenin en büyük işverenidir ve merkezi, katı kürtaj sınırlarının halihazırda yürürlüğe girdiği Arkansas’ta bulunmaktadır. Şirketin sağlık hizmetleri genişlemesi, Target, Apple ve diğerlerinin kürtaj kapsamını genişletmesinden veya yeniden onaylamasından aylar sonra geldi. Yine de Walmart’ın politika kararı sembolik: Perakendecinin 4.700’den fazla mağazası hem küçük kasabalarda hem de daha büyük şehirlerde bulunuyor ve Amerikalıların yaklaşık %90’ı bir konumun 10 mil yakınında yaşıyor.

Geçen ay, şirketin CEO’su Doug McMillon, Yüksek Mahkeme kararından sonra Walmart’ın “ileriye dönük en iyi yolu bulmak için düşünceli ve gayretli bir şekilde çalıştığını” söyleyen çalışan çapında bir e-posta gönderdi. O sırada Walmart, şirketin hangi değişiklikleri düşündüğünü söylemedi.

Satıcı daha önce daha sınırlı kürtaj kapsamı sunuyordu. Şirketin çalışan el kitabına göre, kürtaj veya hamileliğin sonlandırılması ile ilgili prosedürler, hizmetler, ilaçlar ve malzemeler için ücretler, fetüsün zamanında taşınması durumunda annenin sağlığının tehlikede olacağı durumlar dışında, fetüsün zarar görebileceği durumlar hariç, kapsanmamaktadır. doğum sürecinden sağ çıkamazlar, yoksa doğumdan sonra ölüm yakındır.”

Morris, kürtaj güncellemelerini Walmart’ın açık kayıt dönemini önizleyen bir nota ekledi, bu da çalışanların sosyal yardımlar için kaydolduğu bir zamandı. Şirketin sezona hazırlandığını ve “çalışanlarımızı onlar için neyin önemli olduğu konusunda dinledikten” sonra değişiklikler yaptığını söyledi.

Notta, “Sizi ve ailelerinizi destekleyen kaliteli, rekabetçi ve erişilebilir sağlık sigortası sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Walmart’ın memleketi Arkansas eyaleti, Roe v. Wade davasının iptal edilmesinden hemen sonra kürtaja erişimi sınırlamak için tasarlanmış sözde “tetikleme yasası”na sahip birkaç eyaletten biridir. Devlet, bir annenin hayatını kurtarmasına izin verilenler dışında tüm kürtajları yasaklar.

Şirket, Cuma günü kapsama genişlemesi hakkında hemen yorum yapmadı.

.

Walmart, Roe v Wade kararının ardından çalışanları için kürtaj kapsamını genişletiyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: