Warner Bros Discovery’nin DC evreni ve doğrudan akışa geçiş stratejisi sıfırlanıyor – Kurumsal Haberler

Warner Bros Discovery’nin DC evreni ve doğrudan akışa geçiş stratejisi sıfırlanıyor

Leslie Grace, 02 Ağustos 2021’de Los Angeles, California’da The Landmark Westwood’da Warner Bros. “The Suicide Squad”ın galasına katıldı.

Axelle/bauer-griffin | film büyüsü | Getty Resimleri

CEO David Zaslav Perşembe günü yaptığı açıklamada, Warner Bros. Discovery DC sinematik evreninin “sıfırlanmasını” ve franchise için 10 yıllık bir plana sahip bir ekip kurmayı düşünüyor.

Vahiy, şirketin doğrudan yayın yapan DC filmi “Batgirl”i rafa kaldıracağını açıklamasından iki gün sonra geldi, hayranlarını şaşırttı ve yakın zamanda kurulan Zaslav altında yayın stratejisine ve yeni saçma sapan döneme bir göz attı.

Zaslav Perşembe günü yaptığı bir kazanç görüşmesinde, “Batgirl”i baltalama kararı sorulduğunda, “DC’den uzun vadeli, çok daha güçlü, sürdürülebilir bir büyüme işi kurabileceğimizi düşünüyoruz,” dedi. “Ve bunun bir parçası olarak, kaliteye odaklanacağız.”

Zaslav, “Batgirl”ün kalitesi hakkında açıkça yorum yapmaktan kaçınsa da, yaptığı açıklamalar filmin şirketin Warner Bros. veya DC franchise için yeni vizyonuna uymadığını gösteriyor. Bu vizyonun bir kısmı, Warner Bros. filmleri için yalnızca sinema gösterimlerine yönelik bir taahhüdün yeniden tesis edilmesidir.

Zaslav, “Neyse ki, şimdi tüm verilere erişerek, doğrudan akışlı filmlerin nasıl performans gösterdiğini gördük” dedi. “Ve bizim sonucumuz, pahalı doğrudan akışlı filmlerin sinemada, sinemalarda bir film başlattığınızda olanlarla kıyaslanamaz.”

Zaslav, Nisan ayında yeni birleştirilen Warner Bros. Discovery’nin başına geçti ve maliyet düşürücü önlemlere öncelik verdi ve akış ve dijital medyaya öncelik veren eski WarnerMedia CEO’su Jason Kilar’dan çok farklı bir yön alarak şirketin içerik stratejisini yeniden odaklamaya çalıştı.

Zaslav, “Pahalı filmlerin doğrudan akışa geçmesi fikri, bunun için ekonomik bir gerekçe bulamıyoruz.” Dedi. “Bunun için ekonomik bir değer bulamıyoruz. Bu yüzden stratejik bir değişim yapıyoruz.”

“Batgirl”, sinemadaki muadillerinden daha mütevazı bir bütçeye sahipken (Covid protokollerinin maliyetleri artırmasından sonra yaklaşık 90 milyon dolar) Warner Media ve Discovery arasında yeni kurulan bir birleşme olan Warner Bros. Discovery, paradan tasarruf edecek yerler bulmak için kitaplarını tarıyor. “Batgirl” filmini rafa kaldırmak, şirketin genel şirket borcunu azaltmak için daha geniş bir çabanın parçası olarak vergi indirimini yapmasına izin veriyor.

Filmin yapımı Mart ayında tamamlandı ve yönetmen ikilisi Adil El Arbi ve Bilall Fallah (“Bad Boys for Life”, “Ms Marvel”) tarafından düzenlemenin ilk aşamalarındaydı, ancak şirketin akışında yayınlanmayacak. hizmet, sinemalarda prömiyeri veya şirket vergi kaydını seçerse başka bir stüdyoya satılabilir.

Filmi gömmek aynı zamanda Warner Bros. Discovery’nin potansiyel pazarlama maliyetlerinden ve orijinal film sözleşmelerinde birleşmeden önce yapılmış olabilecek herhangi bir arka uç ödemesinden de tasarruf sağlar.

Ünlü aktörler genellikle bir filmin vizyona girmesinden sonra gişe rekorları veya izleyici metriklerine dayalı olarak telafi edilir. Ve “Batgirl”de bazı büyük isimler vardı: Michael Keaton, Batman rolünü yeniden canlandırdı, JK Simmons, Komiser Jim Gordon olarak rol aldı ve Brendan Fraser, kötü adam Firefly’ı oynamak için seçildi.

Robert Thompson, “Batgirl’ün rafa kaldırılmasına ilişkin belirtilen açıklama, uzun metrajlı filmlerin doğrudan akış platformlarına yayınlanmasıyla ilgili değişen stratejilerle ilgili olsa da, prodüksiyonun ne kadar ilerlediği düşünüldüğünde, bu hala dikkate değer bir karar gibi görünüyor” dedi. Syracuse Üniversitesi’nde profesör ve popüler kültür uzmanı. “İpoteği ödemeden hemen önce evini yakmak gibi.”

Thompson, Warner Bros. Discovery’nin ne akışta ne de sinemada onun için bir gelecek görmediğinden, kararın filmin kalitesi hakkında “en azından bir miktar yargı” sağlıyor gibi göründüğünü söyledi.

Yine de, “Batgirl” post prodüksiyonun bu kadar erken aşamalarındayken, daha fazla düzenleme, 2022’nin sonlarında planlanan ilk çıkışı için filmle ilgili sorunları zamanında çözebilirdi.

Filmi rafa kaldırmak bazı finansal kararlar verebilirken, bunun sosyal bir bedeli var. DC çizgi roman hayranları sadece hayal kırıklığına uğramakla kalmadı, birçoğu şirketin neden Afro-Latina yıldızı Leslie Grace tarafından yönetilen bir projeyi iptal ettiğini sorguladı.

Warner Bros. Discovery, “The Flash”ın yıldızı Ezra Miller’a karşı devam eden iddiaları açıkça ele almadığı için zaten ateş altındaydı.

“Batgirl” i rafa kaldırma kararı, diğer HBO Max film ve televizyon projelerinin geleceği hakkında soruları da gündeme getirdi ve birçok abonenin sosyal medyaya yönelmesi, en sevdikleri programların sıradaki sırada yer alabileceğinden endişe ediyor.

.

Warner Bros Discovery’nin DC evreni ve doğrudan akışa geçiş stratejisi sıfırlanıyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: