Web3 girişimi Nillion, 20 milyon dolarlık finansman turunu tamamladı

Web3 girişimi Nillion, 20 milyon dolarlık finansman turunu tamamladı

Blok zinciri olmayan web3 girişimi (Nillion), 150’den fazla stratejik yatırımcısıyla işbirliği içinde, fazla talep gören 20 milyon dolarlık finansman turunu kapattı.

Nillion, web3 özelliklerinden yararlanmaya odaklanan, blockchain tabanlı olmayan bir projedir. Ana hedefi ‘her şeyi merkezden uzaklaştırmaktır.’ Proje, güvenli depolama ve veri hesaplaması için yeni bir internet altyapısı oluşturmak istiyor.

Tohum turu, HashKey, GSR, Big Brain Holdings, Chapter One, SALT Fund ve OP Crypto gibi dağıtılmış küresel yatırımcıların yanı sıra 150 kişi tarafından yönetildi. Nillion’a göre, toplanan 20 milyon dolar, şirketin ağlarını yükseltmek ve daha fazla yetenek işe almak için yatırılacak.

TechCrunch’a yaptığı bir yorumda, Nillion’un CMO’su Andrew Yeoh, sert kripto kışına rağmen finansman turunun başarılı olduğunu ve endüstrinin web3 projelerine olan derin ilgisini gösterdiğini vurguladı:

“Bir ayı piyasasının ortasında oldukça önemli miktarda para toplayabildik. Çeklerimizin ve taahhüdümüzün çoğu FTX’ten sonra geldi ki bu ilginç ve bunu destesiz yaptık ki bu da ilginç.”

Andrew Yeoh, Nillion’un CMO’su

Yeoh, şirketin çok sayıda hassas veri üreten önemli hukuk ve sağlık hizmetleri şirketlerinin yanı sıra makine öğrenimi şirketleriyle işbirliği yaparak web2’deki seçenekleri araştırdığını açıkladı.

Web3 girişimi Nillion, 20 milyon dolarlık finansman turunu tamamladı
adlı haberi okudunuz. Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Diğer kripto para haberleri için aşağıya kaydırınız.

kaynak: crypto.news

Sevdiklerinle Paylaş: