WSJ, Credit Suisse CEO’sunun zor durumdaki yatırım bankasından ayrılacağını söyledi – Borsa – Finans Haberleri

WSJ, Credit Suisse CEO’sunun zor durumdaki yatırım bankasından ayrılacağını söyledi

Credit Suisse CEO’su Thomas Gottstein, 2 Eylül 2020’de İsviçre’nin Zürih kentinde düzenlenen Finanz und Wirtschaft Forum konferansına hitap ediyor.

Arnd Wiegmann | Reuters

Wall Street Journal’ın Salı günü bildirdiğine göre Credit Suisse CEO’su Thomas Gottstein, zor durumdaki yatırım bankasından istifa etmek üzere.

Journal’a göre, Zürih merkezli banka, bir dizi utanç verici aksilik ve birkaç kârsız mahalleyi içeren bir görev süresinin ardından yakında Gottstein’ın ayrılacağını açıklayacak. Gazete, onun yerine geçecek kişinin belirlenemeyeceğini söyledi.

Banka sözcüsü Candice Sun, rapor hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

Credit Suisse, Çarşamba günü ikinci çeyrek sonuçlarını açıklayacak ve şimdiden yatırımcıları para kaybedeceği konusunda uyardı. Banka, kayıptan Avrupa ve Asya’daki kötüleşen ekonomik koşulları sorumlu tuttu.

Credit Suisse’in yirmi yıllık emektarı Gottstein, 2020’nin başlarında bir casusluk skandalı sonrasında istifa eden selefi Tidjane Thiam’dan görevi devralmıştı. Gottstein kısa süre sonra iki kilit müşterinin erimesinden kaynaklanan maliyetli serpinti ile boğuşuyordu: Archegos aile ofisi ve tedarik zinciri finans şirketi Greensill.

Yatırımcılar, risk yönetimi başarısızlıkları ve düşen bir hisse nedeniyle Credit Suisse’in tepesinde değişiklik çağrısında bulunuyor: Bankanın hisseleri bu yıl %46 düştü.

Bu, ABD merkezli KBW Bank Index’in %21’lik düşüşünden çok daha kötü; Amerikan bankaları, bu ayın başlarında yatırım bankacılığı gelirlerinde keskin düşüşlerle karışık ikinci çeyrek sonuçları bildirdi, ancak en büyük altı ABD bankasının tümü kârlı çeyreklere sahipti.

.

WSJ, Credit Suisse CEO’sunun zor durumdaki yatırım bankasından ayrılacağını söyledi
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: