Xpeng, bir sonraki SUV’sinin şirketin yeni en çok satan arabası olabileceğini söyledi – Borsa – Finans Haberleri

Xpeng, bir sonraki SUV’sinin şirketin yeni en çok satan arabası olabileceğini söyledi

Xpeng, Ağustos 2022’de Chengdu otomobil fuarında yaklaşan G9 SUV’sini sergiledi.

Çin Haber Servisi | Çin Haber Servisi | Getty Resimleri

PEKİN – Şirketin başkanı ve onursal başkan yardımcısı Brian Gu’ya göre, Çinli elektrikli otomobil start-up Xpeng’in en yeni modeli muhtemelen bugüne kadarki en popüler otomobilinden daha iyi satacak.

Şirket, Çarşamba günü G9 SUV’sini resmen piyasaya sürdü. Aracın Ekim ayında teslimatlara başlaması planlanıyor.

Gu, bu hafta CNBC’den Eunice Yoon ile yaptığı röportajda, “Gelecek yıl G9’un hacminin P7 için elde ettiğimizi aşacağını düşünüyoruz, bu da onu en çok satan araçlarımızdan biri yapıyor” dedi.

P7, Xpeng’in Mayıs 2020’de piyasaya sürülen ve şirketin Aralık 2018’de piyasaya sürülen mevcut G3 SUV’sini hızla geride bırakan ilk sedanıydı. P7, bu yılın ilk sekiz ayında Çin’de satılan tüm yeni enerjili binek otomobiller (SUV’ler hariç) arasında 10. sırada yer aldı. Çin Binek Araç Birliği’ne göre yıl.

Xpeng verilerinin CNBC hesaplamalarına göre, Ağustos ayı sonu itibariyle 123.000’den fazla P7 arabası teslim edildi – yaklaşık 67.000 G3’ün kümülatif teslimatının neredeyse iki katı.

Veri analizi, Xpeng’in geçen yıl, ağustos sonu itibarıyla 37.000’den fazla otomobilin kümülatif teslimatını gerçekleştiren başka bir sedan olan P5’in teslimatlarına başladığını gösterdi.

G9, Xpeng’in en son destekli sürüş sistemiyle birlikte geliyor ve Gu, yeni SUV’nin yüksek güçlü Nvidia Orin yongaları içerdiğinden önceki modelden daha iyi performans göstereceğini söyledi.

Bir Xpeng istasyonunda sadece beş dakikalık şarjla, yeni otomobilin 200 kilometrelik bir sürüş menzili ekleyebileceğini söyledi.

Bununla birlikte, rakip Çinli elektrikli otomobil start-up’ları Nio ve Li Auto da bu sonbaharda müşterilere yeni SUV’lar sunuyor.

Gu, pazarın artık “çok rekabetçi” olduğunu söyledi. “Bu büyümeye devam etmek için daha iyi ve daha soğuk ürünler bulmamız gerekiyor.”

Yaya trafiği, yaz öncesi gördüklerimizin yarısından daha az.

Ayak trafiği düşüşlerini saklayın

Ancak Gu, yazdan bu yana genel elektrikli otomobil satışlarının yılın başındaki kadar güçlü olmadığını söyledi. Yeni ürün beklentisi, Covid kaynaklı mağaza kapanışları ve tereddütlü tüketiciler gibi bir dizi faktöre dikkat çekti.

“Yaya trafiği, yazdan önce gördüklerimizin yarısından daha az” dedi.

CNBC Pro’dan elektrikli araçlar hakkında daha fazla bilgi edinin

Şirketindeki ve sektördeki diğer kişilerin de söylediği gibi Gu, Xpeng’in Nvidia’nın Çinli şirketlere yaptığı satışlar üzerindeki en son ABD kısıtlamalarından etkilenmediğini söyledi.

Gu, “Bizim için geçerli değil çünkü bu tür çipler kullanmıyoruz,” dedi.

“Açıkçası birlikte çalıştığımız bulut veya veri merkezi ortaklarının bu tür yetenekleri nasıl güvence altına almaya devam edeceklerini düşünmeleri gerektiğini düşünüyorum” dedi. “Bu bizi endişelendiren bir şey değil, ama açıkçası bize sağlanan bu yeteneklere sahip olduğumuzdan emin olmamız gerekiyor.”

— CNBC’den Arjun Kharpal bu rapora katkıda bulundu.

.

Xpeng, bir sonraki SUV’sinin şirketin yeni en çok satan arabası olabileceğini söyledi
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: