Yargıç, ‘Seri’ davasında Adnan Syed’in mahkumiyetini bozdu ve tahliyesine karar verdi – Kurumsal Haberler

Yargıç, ‘Seri’ davasında Adnan Syed’in mahkumiyetini bozdu ve tahliyesine karar verdi

'Seri' şöhretinden Adnan Syed'in mahkûmiyeti boşa çıktı

Pazartesi günü bir yargıç Adnan Syed’in cinayet mahkûmiyetini, hit podcast “Seri”nin onun davasını kayıt altına almasından ve eski kız arkadaşı Hae Min Lee’nin öldürülmesindeki rolü hakkında şüphe uyandırmasından yıllar sonra bozdu.

Şehir Devre Mahkemesi Yargıcı Melissa Phinn, savcıların Syed’in mahkumiyetinin kusurlu olduğu konusunda ikna edici bir iddiada bulunduğunu söyledi.

Syed’e karşı cinayet, adam kaçırma, soygun ve sahte hapis cezasından kurtuldu. Yargıç, kefaletle serbest bırakılmasına karar verdi.

Sakalları gür olan Syed, uzun kollu beyaz bir gömlek, koyu renk kravat ve geleneksel Müslüman takke takarak mahkemeye çıktı.

Maryland savcıları, geçen hafta, kararın “bütünlüğüne güven duymadıklarını” söyleyerek Syed’in mahkumiyetini boşaltmalarını ve yeni bir dava açılmasını istediler.

Bir yargıcın Syed’in 2000 yılındaki cinayet mahkumiyetini bozmasının ardından adliyeden çıkarken davası hit podcast “Seri” dalgalarda kronikleşen Adnan Syed, 19 Eylül’de Baltimore, Maryland’deki Baltimore City Circuit Adliye Sarayı’ndaki bir duruşmada yeni bir duruşma emri verdi. 2022.

Evelyn Hockstein | Reuters

Lee’nin erkek kardeşi Young Lee, mahkemeye hitap ederken gözyaşlarıyla savaştı ve bu olayların nasıl geliştiğini merak etti.

Kardeş, Zoom aracılığıyla mahkemeye verdiği demeçte, “Bu, 20 yılı aşkın süredir bitmeyen bir kabusun gerçek hayatı” dedi.

Lee’nin ailesinin avukatı Steve Kelly, Phinn’den Pazartesi günkü duruşmayı yedi gün ertelemesini istedi, böylece kurbanın erkek kardeşi mahkemeye katılıp konuşabilecekti.

Kelly’ye göre, aileye yeterli zaman verilmedi ve mahkemeye çıkma konusunda karar verecek bir avukatı yoktu.

Kelly mahkemeye verdiği demeçte, “Devlet Savcılığının bu koşullar altında yeterli bildirimde bulunduğunu ileri sürmek çok çirkin” dedi.

“Müvekkilim avukat değildir ve hakları ve buna göre hareket etmesi konusunda bir avukat tarafından danışmanlık almamıştır.”

.

Yargıç, ‘Seri’ davasında Adnan Syed’in mahkumiyetini bozdu ve tahliyesine karar verdi
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: