Yatırımcı Peter Boockvar, bir sonraki faiz artırımının ekonominin durumuyla ‘tehlikeli bir oyun’ başlatacağı konusunda uyardı – Borsa – Finans Haberleri

Yatırımcı Peter Boockvar, bir sonraki faiz artırımının ekonominin durumuyla ‘tehlikeli bir oyun’ başlatacağı konusunda uyardı

Piyasanın beklenenden daha sıcak enflasyona şiddetli tepkisi daha fazla zarara yol açabilir.

Yatırımcı Peter Boockvar, Wall Street’in acı bir gerçekle yüzleşmeye başladığına inanıyor: Enflasyon ılımlı değil, dolayısıyla Federal Rezerv yön değiştirmeyecek.

“Gelecek haftaki faiz artırımından sonra, ekonominin durumuyla tehlikeli bir oyun oynamaya başlayacağız. Bir sonraki faiz artırımı, 40 yıl içinde ikinci kez olacak ve Fed fon oranı öncekini aşacak.” Bleakley Danışma Grubu baş yatırım görevlisi Salı günü CNBC’nin “Hızlı Para” na verdiği demeçte, faiz artırımı döngüsünde zirveye ulaştı. “Hain sulara giriyoruz.”

Boockvar’a göre, daha yumuşak emtia fiyatlarına ve kullanılmış araba fiyatlarının yavaşladığına dair işaretlere rağmen, gelecek haftaki Fed toplantısında 3/4 puanlık bir artış neredeyse tamamlanmış bir anlaşma.

“BLS [Bureau of Labor Statistics] bunu nasıl yakaladığı konusunda gecikiyor. Bu yüzden, her iki tarafı da zıt yönlere giden bu tür iki şeritli bir otoyolumuz var” diyen Boockvar, “Bugüne giden dört gün içinde 200 S&P puanı topladık” dedi. [Tuesday] çünkü piyasalar bir tarafta ilerliyor ve BLS bunu henüz yakalayamadı. Ne yazık ki, Fed olaylara nasıl tepki verdikleri konusunda da geride kalıyor. Aynı zamanda dikiz aynası tipi bir zihniyetle sürüyorlar.”

Ana endeksler, Ağustos tüketici fiyat endeksinin ardından Haziran 2020’nin en düşük seviyelerine geriledi [CPI] geçen yıla göre %0,1 artarak %8,3’e yükseldi. Benzin fiyatlarındaki anlamlı düşüş, artan barınma, gıda ve tıbbi bakım maliyetlerini dengeleyemedi. Dow Jones’a göre, ekonomistler endeksin %0,1 düşeceğini düşünüyorlardı.

Enflasyonun yükselmesi, Nomura’nın faiz artırımı tahminini resmi olarak değiştirmesine neden oldu. Şimdi Fed’in bir sonraki toplantıda faiz oranlarını tam puan artırmasını bekliyor.

CNBC’ye katkıda bulunan Boockvar, Fed’in bu kadar ileri gitmesini beklemiyor. Ancak, yatırımcıların servet yıkımından kazanç düşüşlerine kadar ekonomik sonuçlarla uğraşmak zorunda kalacakları konusunda uyarıyor.

CNBC Pro’dan hisse senedi alımları ve yatırım trendleri:

“İşgücü maliyetleri yapışkan kalırsa, aynı zamanda yükselmeye devam ederse, bu yavaşlayan ekonomi karşısında gelir tarafı yavaşlamaya başlarsa, aynı zamanda kazanç tahminlerinde daha fazla kesintiye sahip olacaksınız” dedi. “Bu pazarın sadece bir [p/e] 17x’te çoklu.”

Boockvar, katların nihayetinde 15x veya daha düşük olacağına inanıyor.

CNBC “Hızlı Para” tüccarı Brian Kelly de hisse senetleri ve ekonomi, özellikle de konut için daha fazla sorun görüyor.

“Konutlardaki çatlakları zar zor görüyoruz. Bu yüzden, bu azalmaya başladığında, insanlar eskisinden daha az paraları varmış gibi hissedecekler… Ve sonra, bunun ne yapacağını bilmiyoruz. ekonomi” dedi. “Bu 75 [basis point rate hike] hata bile olabilir. Bir gecikme olduğunu biliyoruz.”

Ve bu, ekonominin üstesinden gelemeyeceği kadar fazla olabilir.

Başka bir “Hızlı Para” tüccarı olan Tim Seymour, “Bu, 2018’de faiz oranlarını 25 baz puan artıramayan ve aslında piyasayı bir sarsıntıya çeviren ve nihayetinde geri adım atıp bu gevşeme sürecine başlamak zorunda kalan bir Federal Rezerv” dedi. , katma. “Zor zamanlar bir yana, iyi günlerde bile faiz artıramadığımız bir yerden çıktık.”

Bir sonraki Fed toplantısı 20-21 Eylül arasında.

sorumluluk reddi

.

Yatırımcı Peter Boockvar, bir sonraki faiz artırımının ekonominin durumuyla ‘tehlikeli bir oyun’ başlatacağı konusunda uyardı
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: