Yatırımcı Peter Boockvar, Fed’in enflasyon savaşı kızışırken tüketiciler kırılma noktasında uyarıyor – Borsa – Finans Haberleri

Yatırımcı Peter Boockvar, Fed’in enflasyon savaşı kızışırken tüketiciler kırılma noktasında uyarıyor

Ekonomi çok önemli bir dönüm noktasına geliyor olabilir.

Yatırımcı Peter Boockvar, Federal Rezerv’in artan enflasyonu anlamlı bir şekilde kontrol altına alamayacağı konusunda uyarıyor ve daha fazla tüketicinin dayanabileceği bir şey yok.

Bleakley Advisory Group CIO’su Çarşamba günü CNBC’nin “Hızlı Para”ya verdiği demeçte, “Şu soruya geliyor: Tüketici bu yükselen fiyatlar karşısında hangi noktada gözünü kırpıyor”. “Düşük seviye tüketicilerde, şimdiden göz kırpmaya başladılar.”

Bu hafta bir TransUnion araştırması, yükselen trend kredi bakiyeleri ve temerrüt oranları şeklinde “en riskli kredi profillerine” sahip tüketiciler arasındaki sorunları yansıtıyor.

Boockvar, raporun gelecekte olacakların habercisi olduğuna inanıyor. Bu hafta yayınlanan bir notta, tüketicilerin “yol ayrımında” oldukları konusunda uyardı.

“Tüketici, fiyatlardaki devam eden artış nedeniyle harcamalara zaman aşımı çağrısı yapacak” diye yazdı. “İndirimleri seven ABD’li tüketiciler için fiyat önemli olduğundan, bu kaçınılmazdır.”

Fed eleştirmeni Boockvar, tüm gelir seviyelerinin kırılma noktasında olduğuna inanıyor. Fiyatlar soğuyana kadar alımları ertelemenin eşiğinde oldukları konusunda uyarıyor – bu da ekonominin genelinde acı verici sonuçlar doğurabilir. Bu, Fed Başkanı Jerome Powell’ın resesyonu önlemenin mümkün olduğu görüşünü riske atabilir.

CNBC’ye katkıda bulunan Boockvar, “Bu, faiz artışları ile bilançonun daralması arasındaki 40 yılı aşkın süredir en agresif sıkılaştırma döngüsü olacak” dedi. “Ekonomik faaliyetin ucuz paraya ne kadar bağımlı olduğunu, bağımlı piyasaların ucuz paraya ne kadar bağımlı olduğunu düşünürsek, yumuşak bir inişin nasıl mümkün olduğunu anlamıyorum.”

Yine de Wall Street, Fed’in yarım puanlık faiz artırımını ve Powell basın toplantısını benimsiyor gibi görünüyordu. S&P 500, Mayıs 2020’den bu yana en iyi gününü gördü.

Boockvar, sıçramanın buharlaşmasını bekliyor.

Boockvar, “Düşük yumuşak bir iniş olasılığı varsa, bu da resesyona gireceğimiz anlamına geliyor, bu da kazanç rakamlarının aşağı inmesi gerektiği anlamına geliyor.” dedi.

sorumluluk reddi

.

Yatırımcı Peter Boockvar, Fed’in enflasyon savaşı kızışırken tüketiciler kırılma noktasında uyarıyor
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.cnbc.com

Sevdiklerinle Paylaş: