Yatırımcılar Ukrayna ve Fed gelişmelerini sindirirken, arka arkaya rallilerden sonra hisse senetleri çok az değişti

Yatırımcılar Ukrayna ve Fed gelişmelerini sindirirken, arka arkaya rallilerden sonra hisse senetleri çok az değişti

Yatırımcılar Ukrayna ve Fed gelişmelerini sindirirken, arka arkaya rallilerden sonra hisse senetleri çok az değişti

ABD hisse senetleri, yatırımcıların Ukrayna’dan gelen son haberleri sindirmesiyle, art arda keskin kazançlarla dolu günlerin ardından Perşembe günü çok az değişti.

Dow Jones Sanayi Ortalaması 24 puan veya %0,1 düştü. S&P 500 küçük bir kazanç sağlarken, Nasdaq Bileşik %0,1 düştü.

Seyahat stokları genel olarak daha düşüktü. United, Delta ve JetBlue %3’ten fazla kaybetti. Royal Caribbean Cruise Lines %2,5 düştü. Marriott ve Expedia, her biri %1’den fazla kaybetti.

Çin hisse senetleri de, Çin’in denizaşırı listelere destek sinyali vermesinin ardından bir önceki seansta %40’tan fazla bir artışla toparlandıktan sonra düştü. Tencent Music Entertainment %13 ve Alibaba yaklaşık %7.4 düştü. KraneShares CSI China Internet ETF %10 düştü.

Bloomberg News’e göre Kremlin, Rusya ile Ukrayna arasındaki barış görüşmelerinde ilerleme olduğunu gösteren haberlere soğuk su döktü. Perşembe günkü düşüş, hisse senetleri için iki günlük büyük bir rallinin ardından geldi.

Financial Times Çarşamba günü, her iki ülkenin de bir barış planı ve Rusya’nın Ukrayna’dan çekilmesi konusunda “önemli ilerleme” kaydettiğini bildirdi. Bu FT raporu, hisse senetlerinin Çarşamba günü ikinci gününde ralli yapmasına yardımcı oldu.

Perşembe günkü düşüş, hisse senetleri için iki günlük büyük bir rallinin ardından geldi. Perşembe günkü düşüş, hisse senetleri için iki günlük büyük bir rallinin ardından geldi. Dow 500 puandan fazla yükselirken, S&P 500 ve Nasdaq sırasıyla %2,2 ve %3,8 arttı.

UBS Global Wealth Management’ın baş yatırım sorumlusu Mark Haefele Perşembe günü bir notta, “S&P 500’deki iki günlük ralli, endeksi %4,4 artırarak, yatırımcıların jeopolitik risk algısı değişirse piyasaların ne kadar hızlı dönebileceğini gösteriyor” dedi. . “Ayrıca, sadece risk varlıklarını satmanın Ukrayna’daki savaşa en iyi yanıt olmadığı görüşümüzü güçlendiriyor.”

Fed

Wall Street ayrıca Federal Rezerv’den gelen son hamleleri sindiriyordu. Fed, 2018’den bu yana ilk kez gösterge faiz oranını artırdı ve bu yıl altı faiz artırımının daha sinyalini vererek hisse senetlerinde bir rahatlama rallisine yol açtı.

Fed ayrıca 2022’de faiz artırımları ve enflasyon tahminlerini önemli ölçüde yükseltti, ancak yatırımcılar bu agresif değişiklikleri merkez bankasının fiyat artışını ciddiye aldığının kanıtı olarak almış görünüyor.

Hightower Advisors baş yatırım stratejisti ve portföy yöneticisi Stephanie Link, “Nokta grafiği eğrinin gerisinde olduklarını gösteriyor ve hepimiz eğrinin gerisinde olduklarını biliyoruz ve düzeltmeye çalışıyorlar” dedi. “En azından piyasaya ‘düzeltmeye çalışıyoruz’ diyorlar.”

DoubleLine Capital CEO’su Jeffrey Gundlach, “Kapanış Çanı: Fazla Mesai” üzerine, piyasaların şimdi ile Mayıs ayındaki bir sonraki Fed toplantısı arasında, yıla başlamak için sert satışların ardından toparlanmasını beklediğini söyledi. Genellikle Wall Street’in korku göstergesi olarak adlandırılan Cboe Volatilite Endeksi’ndeki son yüksek okumalara, satışın en azından yakın vadede yeterince ileri gittiğinin bir işareti olarak işaret etti.

CNBC Pro’dan hisse senedi alımları ve yatırım trendleri:

“VIX 35’in üzerine çıktığında, kasetin ne kadar kötü göründüğü umurumda değil, jeopolitiğin ne kadar kötü göründüğü umurumda değil, daha fazla yükselişe geçmeniz gerekiyor, daha fazla düşüş değil. Ve aşırı satım sıçraması elde edersiniz, dedi Gundlach.

Çalışma Bakanlığı Perşembe günü yaptığı açıklamada, geçen hafta yapılan işsizlik başvurularının sayısının 214.000 olduğunu ve bunun Dow Jones’un 220.000 tahmininden ve önceki haftadaki 15.000’den düşüşten daha iyi olduğunu bildirdi.

.

Yatırımcılar Ukrayna ve Fed gelişmelerini sindirirken, arka arkaya rallilerden sonra hisse senetleri çok az değişti
adlı haberimizi okudunuz. Diğer Haberler için aşağıya kaydırınız.

Sevdiklerinle Paylaş: