Yatırımcıların Bu Hafta İzlemesi İçin Nvidia, Salesforce, Zoom, Macy’s ve Diğer Hisse Senetleri – Finans Haberleri

Yatırımcıların Bu Hafta İzlemesi İçin Nvidia, Salesforce, Zoom, Macy’s ve Diğer Hisse Senetleri

Yazı Boyutu

Çok sayıda teknoloji ve perakende şirketi bu hafta en son üç aylık sonuçlarını açıklayacak. Federal Rezerv gözlemcileri, hafta sonunda Wyo, Jackson Hole’da merkez bankasının yıllık konfabını ayarlayacaklar.

Zoom Görüntülü İletişim

Pazartesi gününün öne çıkan kazançları olacak, ardından gelen sonuçlar

Nvidia
,

Gelişmiş Otomobil Parçaları
,

sezgi
,

Macy’nin
,

Nordstrom
,

ve

Ücretli Kardeşler

Salı günü.

Çarşamba günü,

Satış ekibi
,

Kar tanesi ve

Williams-Sonoma

raporlanacak.

Burlington Mağazaları
,

Dell Teknolojileri
,

Dolar Genel
,

Dolar ağacı
,

Ulta Güzellik ve

sanal makine yazılımı

Perşembe günü çeyrek sonuçları açıklanacak.

Kansas City Fed’in üç günlük Ekonomi Politikası Sempozyumu, ekonomistler ve yetkililerin bu yılın “Ekonomi ve Politika Üzerindeki Kısıtlamaları Yeniden Değerlendirmek” temasını tartıştığı Perşembe günü başlıyor.

Bu haftaki ekonomik veriler, S&P Global’in İmalat ve Hizmet Satın Alma Yöneticilerinin Salı günü Ağustos ayı endekslerini içerecek. Sayım Bürosu ayrıca Temmuz ayı dayanıklı tüketim malları raporunu Çarşamba günü yayınlayacak ve Ekonomik Analiz Bürosu, Temmuz ayı kişisel gelir ve harcama rakamlarını Cuma günü açıklayacak.

Pazartesi 8/22

Palo Alto Networks ve Zoom Video Communications, üç aylık sonuçları rapor ediyor.

Federal rezerv Bank of Chicago, Temmuz ayı Ulusal Faaliyet Endeksi’ni yayınladı. Konsensüs tahmini, Haziran ayına göre biraz daha iyi olan negatif 0.14 okuma için.

Salı 8/23

Nvidia, ikinci çeyrek mali 2023 sonuçlarını açıkladı. Ağustos ayının başlarında şirket, oyun segmentinde yumuşaklık konusunda çeyrek için beklenenden daha zayıf satışlar açıkladı. O zamandan beri hisseler %6 değer kaybetti.

gelişmiş Otomobil Parçaları,

Nova Scotia Bankası
,

Sezgi,

JM Smucker
,

Macy’nin,

Medtronik
,

Nordstrom ve Toll Brothers kazançlarını açıkladı.

Sayım Bürosu Temmuz ayı için yeni konut satış verilerini açıkladı. Ekonomistler, yeni müstakil evlerin satışlarının mevsimsellikten arındırılmış bir oranda 577.500, yani Haziran ayına göre 12.500 daha düşük olduğunu tahmin ediyor. Yeni ev satışları 2020 yazına göre %40’tan fazla düştü.

S&P Global bültenleri Ağustos ayı için hem İmalat hem de Hizmet Satın Alma Yöneticileri endeksleri. Beklentiler Üretime Yönelik

PMI

52, Hizmetler PMI 50’de geliyor. Bu, Temmuz ayında sırasıyla 52.2 ve 47.3 okumalarıyla karşılaştırıyor. Bu, iki yıldan fazla bir süredir Hizmetler PMI için 50’nin altında ilk okuma oldu ve bu sektörde daralma olduğunu gösteriyor.

Çarşamba 8/24

Autodesk
,

NetApp
,

Kanada Kraliyet Bankası
,

Salesforce, Snowflake ve Williams-Sonoma kazançları bildirir.

Sayım Bürosu Temmuz ayı dayanıklı tüketim malları raporunu yayınladı. Konsensüs çağrısı, dayanıklı mamul malları için yeni siparişlerin aylık %0,5 artarak 274 milyar dolara çıkması yönünde.

Perşembe 8/25

Burlington Mağazaları,

Kanada İmparatorluk Ticaret Bankası
,

Dell Technologies, Dolar Genel, Dolar Ağacı,

Marvel Teknolojisi
,

Toronto-Dominion Bankası
,

Ulta Beauty, VMware ve Workday, üç aylık sonuçları tartışmak için konferans görüşmeleri düzenliyor.

Federal rezerv Bank of Kansas City, Wyo, Jackson Hole’da üç günlük 2022 Ekonomi Politikası Sempozyumu’na ev sahipliği yapıyor.Bu yılki konferansın teması “Ekonomi ve Politika Üzerindeki Kısıtlamaların Yeniden Değerlendirilmesi”.

Ekonomi Bürosu Analiz, gayri safi yurtiçi hasıla büyümesine ilişkin ikinci tahminini rapor ediyor. Ön tahmin, GSYİH’nın ikinci çeyrekte mevsimsellikten arındırılmış yıllık %0,9 oranında daraldığı yönündeydi. Bu, art arda iki çeyrek düşüşe işaret etti ve bir resesyon tanımını karşıladı.

8/26 Cuma

BEA raporları Temmuz ayı için kişisel gelir ve harcamalar. Gelirin aydan aya %0,6 artarak Haziran ayı kazancına denk gelmesi bekleniyor. Harcamaların daha önceki %1.1’e kıyasla %0.5 arttığı görülüyor. Konsensüs tahmini, temel kişisel tüketim harcamaları fiyat endeksinin Haziran ayındaki %4.8’lik artışın ardından yıldan yıla %4.7 artması yönünde.

yaz Nicholas Jasinski, nicholas.jasinski@barrons.com adresinde

.

Yatırımcıların Bu Hafta İzlemesi İçin Nvidia, Salesforce, Zoom, Macy’s ve Diğer Hisse Senetleri
adlı haberi okudunuz. Diğer haberler için aşağıya kaydırınız.

kaynak: www.barrons.com

Sevdiklerinle Paylaş: