Yeni bir büyüme motoru olarak Samsung gözü Metaverse | kriptopolitan

Yeni bir büyüme motoru olarak Samsung gözü Metaverse | kriptopolitan

TL; DR Dağılımı

Güney Koreli elektronik firması Samsung, işinde dönüşümsel bir değişime öncülük etmesine yardımcı olmak için Metaverse, AI ve robotları kullanmayı planlıyor. Robotların ve metaverse işletmelerinin ilerlemesini aktif olarak teşvik edecek.Samsung’un Metaverse cihazını yakında piyasaya sürmesi bekleniyor.

Son zamanlarda Samsung, çeşitli nedenlerle ateş altında kaldı, bunların en göze çarpanları uygulama içi satışlardaki düşüş ve hisse senedi fiyatlarıydı. Güney Koreli elektronik firması şimdi iyileşmesine yardımcı olmak için Metaverse kullanmayı düşünüyor.

Şirketin metaverse rotasını takip etme kararı, bu ayın başlarında yapılan genel kurul toplantısında açıklandı. Bir dizi satın alma ve birleşme yapılacak ve yapay zeka, 5G mobil telekom teknolojisi ve robot üretimi alanına giriş yapılacak.

Metaverse, blockchain teknolojisinde var olan sanal bir dünyadır. Genellikle Matrix filmleriyle karşılaştırılır. Samsung, robotların ve metaverse işletmelerinin ilerlemesini destekleyebileceği sanal bir ekosistem oluşturmak için Metaverse kullanmayı planlıyor.

Samsung, “Oyun Optimizasyon Hizmeti” (GOS) sorununun Galaxy S22 telefonlarındaki binlerce oyun uygulamasının çalışabilirliğini yavaşlattığını ve hisse senedi fiyatının düşmesine neden olduğunu belirterek kararı duyurdu.

Bu, Güney Koreli şirket için büyük bir değişim olacaktır, çünkü şirket yalnızca fiziksel ürünlere değil, aynı zamanda sanal ürünlere de odaklanacaktır. Metaverse girişiminin yakında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Samsung’un bu hamlesi, daha dijital ve sanal bir geleceğe doğru bir kaymaya işaret edeceğinden, işi üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir.

Samsung, Metaverse ve AI’yı değerlendiriyor

Hankyung’a göre, Samsung’un hisse fiyatındaki düşüşün nedeni, firmanın yeni bir büyüme motoruna sahip olmaması. Şimdi Metaverse, AI ve robotların Samsung’un işini ileriye taşıyan motor haline gelme zamanı. Bu ilginç bir hareket, çünkü geleceğin fiziksel ürünlerde değil sanal gerçekliklerde olduğuna inandığını gösteriyor gibi görünüyor. Bunun akıllıca bir karar olup olmadığını sadece zaman gösterecek.

Samsung, Harman Electronics’i satın aldığından beri daha fazla firma satın almadı ve Samsung ile rakipleri arasında hiçbir karşılaştırma yapılmadı. Sonuç olarak, Başkan Yardımcısı Han, hissedar toplantısında firmayı genişletme stratejisi olarak Metaverse’e yatırım yapmaya karar verdi.

Robotlar, Metaverse dışında, son iki yıldır elektronik fili tarafından sıklıkla bir arayan olgunlaşma motoru olarak görülüyor. 2020’nin sonunda Samsung, robotların ticarileştirilmesine yönelik bir görev birimi oluşturdu. Uzmanlara göre, Güney Koreli şirket en az on yıl daha tüketici elektroniğinde dünyanın açık lideri olacak. Bir yıllık denemenin ardından bu sektör, şirketin bu alanda önemli operasyonlara başlamasını bekliyor.

Toplantıda Başkan Yardımcısı Han, gelecek nesillerin robotlarla “hayat yoldaşları” olarak yaşayabilmeleri için çeşitli alanlarda dünya standartlarında bir robot teknolojisi şirketi olmayı hedeflediğini açıkça belirtti.

Bir sonraki büyük trend: Metaverse

Şubat ayının başlarında Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde, Samsung’un Başkan Yardımcısı Han, Metaverse’in bu günlerde iş ortamlarında çok dikkat çektiğini ve bu nedenle firmanın bir Metaverse ürünü çıkaracağını söyledi. Olası bir çıkış tarihi hakkında herhangi bir ipucu vermedi. Ancak cihazın yakın zamanda piyasaya çıkması bekleniyor. Samsung’un bu hamlesi, daha dijital ve sanal bir geleceğe doğru bir kaymaya işaret edeceğinden, küresel ekonomi üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir.

Yeni bir büyüme motoru olarak Samsung gözü Metaverse | kriptopolitan
adlı haberimizi okudunuz. Diğer Haberler için aşağıya kaydırınız.

Sevdiklerinle Paylaş: