ZenLedger Artık BitPay Üzerinden Kripto Ödemelerini Destekliyor

ZenLedger Artık BitPay Üzerinden Kripto Ödemelerini Destekliyor

ZenLedger, malları ve hizmetleri için Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerini kabul etmeye başlamasını sağlamak için BitPay ile bir ortaklık anlaşması imzaladı. Firma, BitPay ile entegrasyonunun kripto kabulünü daha da hızlandırmasını bekliyor.

ZenLedger, Kripto Ödemeleri için BitPay’i Kullanıyor

Kredi kartları gibi geleneksel ödeme yöntemleri, küresel olarak mal ve hizmetler için yapılan ödemelerin büyük bir yüzdesini oluşturmaya devam ederken, blok zinciri tabanlı dijital para birimleri, çeşitli yargı alanlarında yasal ihale olarak çekiş kazanmaya başladı.

PYMNTS ve BitPay tarafından yakın zamanda yürütülen ortak araştırmanın bulgularına göre, tüketicilerin yüzde 56’sı önümüzdeki 12 ay içinde kripto satın almaya ilgi duyduklarının sinyalini verdi ve tüketicilerin üçte biri satın alma işlemleri için Bitcoin (BTC) ve altcoin kullanmaya istekli. .

Önde gelen bir kripto vergi yazılımı sağlayıcısı ve blockchain analitik platformu olan ZenLender, kripto ödeme devriminin ön saflarında yer almak için kripto para ödeme işlemcisi BitPay ile ortaklık kurdu.

İşlem Ücretlerinin Azaltılması ve Kripto Kabulünün Hızlandırılması

2017 yılında teknoloji, finans ve muhasebe gazileri tarafından kurulan ZenLedger, kripto yatırımcılarının doğru vergilerini dosyalamalarını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Platform, kullanıcılarının kripto işlemlerini borsalar, cüzdanlar ve jetonlar arasında toplar ve bunları gösterge tablosunda bir araya getirerek kripto vergi borcunu hesaplamayı kolaylaştırır.

ZenLedger, 400’den fazla kripto borsasını, 40’tan fazla blok zinciri ağını, 20’den fazla DeFi protokolünü, NFT’leri ve daha fazlasını destekler.

Ortaklık hakkında yorum yapan ZenLedger Kurucu Ortağı ve CEO’su Pat Larsen, hareketin müşterilerine en iyi kripto deneyimlerini sunma ve aynı zamanda zamandan ve paradan tasarruf etmelerini sağlama misyonuyla uyumlu olduğunu yineledi.

“Nihai hedefimiz, zaman ve paradan tasarruf etmek için kullanıcılarımız için kripto deneyimini her zaman kolaylaştırmaktır. Bu, işlemlerini takip etmekten onlara bu fonları hizmetlerimiz için kullanma şansı sunmaya kadar her şey anlamına gelir. Sektördeki uzun vadeli büyümeye ve yeniliğe inanıyoruz ve bu, müşterilerimiz için işleri kolaylaştırmanın bir sonraki adımıdır.”

Mayıs 2011’de Tony Gallippi ve Stephen Pair tarafından kurulan BitPay, işletmeler için Bitcoin ve kripto ödeme işlemlerinin öncülerinden biridir.

Firmanın kripto ödeme raporu, BitPay‘in son altı ayda 422.917 kripto para işlemi gerçekleştirdiğini belirtiyor.

En son ortaklıkla, ZenLedger kullanıcıları artık Bitcoin (BTC), Ether (ETH), BUSD, USDC, EUROC ve bir dizi diğerleri dahil olmak üzere desteklenen kripto para birimleri ve sabit paralarla ödeme yapabilecekler.

BitPay Pazarlama Başkan Yardımcısı Merrick Theobald şunları söyledi:

“BitPay’deki amacımız, ZenLedger için kripto kabul etmeyi sorunsuz bir süreç haline getirmek ve kriptonun ödemelerin geleceği olduğuna inandığımız için kripto benimsenmesini teşvik etmeye yardımcı olmaktır.”

Dijital para birimleri ana akım benimsemeye doğru ilerlemeye devam ederken, yetkililer, kripto vergi kaçakçılığı artık bazı yargı bölgelerinde ciddi bir suçtur. Bu nedenle, ZenLedger gibi araçlar yakında bazı yatırımcılar için olmazsa olmaz hale gelecek.

İlgili bir haberde crypto.news, 6 Ekim 2022’de Avrupa Parlamentosu üyelerinin Avrupa Birliği genelinde tek tip bir dijital para vergilendirme sistemini hayata geçirmeyi amaçlayan bir kripto vergilendirme tasarısına yeşil ışık yaktığını bildirdi.

ZenLedger Artık BitPay Üzerinden Kripto Ödemelerini Destekliyor
adlı haberi okudunuz. Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Diğer kripto para haberleri için aşağıya kaydırınız.

kaynak: crypto.news

Sevdiklerinle Paylaş: